Menšík otočil třetí set a zahraje si o hlavní soutěž v Paříži. Siniaková skrečovala semifinále

Kateřina Siniaková na turnaji WTA v čínském Kantonu končí v semifinále. Duel proti Srbce Olze Danilovičové ve třetím setu skrečovala. Jakub Menšík se po vyřazení ve čtvrtfinále ve Vídni vypravil do Paříže, kde zvládl úvodní kolo kvalifikace tamního halového Masters. Matěj Vocel a Švýcar Jakub Paul postoupili do třetího finále čtyřhry na ATP Challenger Tour v řadě, tentokrát ve francouzském Brestu.

Menšík úspěšně vstoupil do kvalifikace v Paříži
Ani ne 24 hodin po čtvrtfinálovém utkání ve Vídni se Jakub Menšík (51.) dokázal připravit na další třísetovou bitvu, tentokrát v kvalifikaci Masters v Paříži, kam odcestoval po porážce se světovou desítkou Alexem De Minaurem.

Český tenista dokázal v sobotu večer za necelé dvě hodiny porazit Srba Dušana Lajoviče (74.) 7:6(4), 1:6, 6:4, když se mu ve třetím setu povedlo otočit skóre z 0:3!

Díky ohromné bojovnosti se Menšík, jenž si pomohl i jedenácti esy, může těšit na nedělní finálové kolo kvalifikace, v němž v pařížské hale vyzve domácího Corentina Mouteta (70.).

Siniaková skrečovala semifinále
Kateřina Siniaková (48.) si finále čínského turnaje v Kantonu bohužel nezahraje. V semifinále bojovala nejen se Srbkou Olgou Danilovičovou (86.), ale i s vlastním tělem. Kvůli zdravotním obtížím nakonec za stavu 6:4, 4:6 a 3:4 po takřka dvou a půl hodinách boje skrečovala.

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Vocel s Paulem postoupili do finále
Matěj Vocel a Švýcar Jakub Paul si zahrají na challengeru ve francouzském Brestu o titul. V semifinále čtyřhry porazili domácí duo Moise Kouameho a Tristana Lamasineho za hodinu a patnáct minut po setech 6:2, 7:5. Pro česko-švýcarský pár se jedná o třetí finále na ATP Challenger Tour v řadě.

Břečková postoupila do finále v Bolu
Nikola Břečková (1285.) senzačně postoupila do finále turnaje ITF v chorvatském Bolu! Třiadvacetiletá česká tenistka si v sobotním semifinále vyšlápla na nasazenou jedničku a superfavoritku zápasu Živu Falknerovou (524.) ze Slovinska, kterou porazila za dvě hodiny a jednu minutu 6:1, 7:6(5).

Ve druhém setu přitom Břečková prohrávala 1:4 a posléze 4:5 se ztrátou brejku. Dokázala ovšem sadu dostat až do tiebreaku, který vyhrála 7:5.

Gengel si zahraje v Šarm aš-Šajchu o titul
Marek Gengel (340.) na pětadvacítce v egyptském Šarm aš-Šajchu vybojoval postup do finále a zahraje si o největší titul této sezony (doposud triumfoval na patnáctkách). Devětadvacetiletý český tenista se probojoval do pátého finále v řadě po vítězství nad nasazenou jedničkou Chumojunem Sultanovem (232.) z Uzbekistánu, kterého porazil 7:6(7), 6:3.

Fajmonová si o titul nezahraje
Semifinále chorvatského turnaje ITF v Bolu se stalo konečnou pro sedmnáctiletou Sarah Melany Fajmonovou. V utkání s nasazenou šestkou Arinou Gabrielou Vasilescuovou (905.) z Rumunska prohrála 1:6, 6:3, 1:6.

Rolex Paris Masters, Paříž (muži, FRA, 5 950 575 EUR, hala – tvrdý povrch)