Tři ze čtyř českých tenistů na asijských turnajích ATP a WTA vybojovali postup

Sobotní program na turnajích v Číně a Japonsku přinesl radost oběma českým singlistům. V Tokiu si Tomáš Macháč poradil s třináctým hráčem světa Tommym Paulem a vybojoval postup do čtvrtfinále. Mezi nejlepší osmičku prošel také v Pekingu Jiří Lehečka po vítězství nad Robertem Bautistou. V Pekingu zvládla utkání druhého kola Karolína Muchová, naopak Barbora Krejčíková se s turnajem loučí.

Muchová potvrdila dobrou formu
Karolína Muchová (49.) potvrdila v čínském Pekingu výbornou formu a i ve druhém utkání zapsala hladké vítězství. Domácí Jüe Jüan (41.) porazila za hodinu a dvacet minut 6:3, 6:1 a vybojovala postup do třetího kola. V něm se utká s Jaqueline Cristianovou (80.).

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Krejčíková neudržela vedení
Světová desítka Barbora Krejčíková se loučí s turnajem v čínském Pekingu hned ve druhém kole! Nad její síly byla Rumunka Jaqueline Cristianová (80.), nad kterou sice Krejčíková vedla ve druhém setu 3:1 a ve třetím setu 4:1. Nakonec ale prohrála po takřka tříhodinové bitvě 6:1, 4:6, 5:7.

Lehečka si poradil s Bautistou
Jiří Lehečka (37.) oplatil Španělovi Robertovi Bautistovi (61.) porážku z nedávného daviscupového utkání. Na turnaji v čínském Pekingu dokázal český tenista otočit skóre zápasu a zkušeného soupeře porazil 3:6, 6:2, 6:1. Po tomto obratu se může radovat z postupu do čtvrtfinále.

Macháč skolil světovou třináctku
Tomáš Macháč (34.) na turnaji v japonském Tokiu vybojoval postup do čtvrtfinále! V dramatickém souboji se světovou třináctkou Tommym Paulem ze Spojených států dokázal zvítězit po dvou hodinách a 37 minutách 2:6, 6:3, 7:6(4), když v rozhodující sadě smazal ztrátu brejku.

Macháč postupuje i v deblu
Tomáš Macháč a Brit Jack Draper zvládli dramatický zápas čtvrtfinále čtyřhry na turnaji v Tokiu. Francouze Sadia Doumbiu a Fabiena Reboula udolali ve svižném utkání za 87 minut po setech 5:7, 6:2, 10:8.

Štruplová se v Itálii zranila
Česká tenistka Julie Štruplová (279.) se v sobotním semifinále na turnaji ITF v italské Santa Margheritě zranila. Zápas se Švýcarskou Leonií Kungovou (255.) skrečovala v prvním setu za stavu 1:2. Kvůli zdravotním obtížím odpoledne nenastoupí ani do finále čtyřhry.

Gengel si zahraje o titul
Marek Gengel (424.) v egyptském Šarm aš-Šajchu vybojoval postup do finále. V sobotu dopoledne udolal italského kvalifikanta Filippa Moroniho (1667.) po dvou hodinách a 13 minutách 6:7(2), 6:4, 6:4.

China Open, Peking (ženy, CHN, 8 955 610 USD, tvrdý povrch)
Jacqueline Cristianová (ROU, 80.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (10.) 1:6, 6:4, 7:5
Jüe Jüan (CHN, 41.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (49.) 3:6, 1:6

12:30 L. Kičenoková, Kosťuková (obě UKR) – SINIAKOVÁ, Townsendová (USA)

China Open, Peking (muži, CHN, 3 891 650 USD, tvrdý povrch)
JIŘÍ LEHEČKA (37.) – Roberto Bautista (ESP, 61.) 3:6, 6:2, 6:1

Kinoshita Group Japan Open Tennis Championships, Tokio (muži, JPN, 1 818 380 USD, tvrdý povrch)
Tommy Paul (USA, 13.) – TOMÁŠ MACHÁČ (34.) 6:2, 3:6, 6:7(4)

Doumbia, Reboul (oba FRA) – Draper (GBR), MACHÁČ 7:5, 2:6, 8:10