Favoritka Bouzková dominovala v Mexiku, Bejlek dohrála ve Slovinsku

Marie Bouzková zvládla suverénně osmifinále na pětistovce v mexické Guadalajaře, kde ztratila proti Italce Stefaniniové pouze tři gemy. Na turnaji WTA 125 v Lublani končí v osmifinále Sára Bejlek, která nedokázala vyzrát v halových podmínkách na Kristinu Dmitrukovou. Čeští reprezentanti ve Valencii prohráli i druhý zápas skupinové fáze Davis Cupu, tentokrát nestačili na Austrálii poměrem 0:3.

Bouzková prolétla do čtvrtfinále
Marie Bouzková (45.) postoupila na oblíbené pětistovce v mexické Guadalajaře po dalším suverénním výkonu za hodinu a půl do čtvrtfinále. Oproti prvnímu kolu ztratila ještě o gem méně a porazila italskou kvalifikantku Lucreziu Stefaniniovou (178.) 6:2 a 6:1.

Nasazená šestka získala od stavu 2:2 devět gemů v řadě. Stefaniniová pak odvrátila alespoň hrozbu kanára, Bouzková nicméně v další hře duel bez problému dopodávala. V příštím kole narazí na vítězku souboje mezi Francouzkou Garcíaovou a Japonkou Šibaharaovou.

Kopřiva nadělil kanára a postoupil do čtvrtfinále
Vít Kopřiva (143.) v osmifinále challengerového turnaje ve Štětíně neztrácel čas. Pátý nejvýše nasazený v zápase o čtvrtfinále nedal šanci Němci Sebastianu Fanselowovi (331.), kterého smetl po sadách 6:3, 6:0. Kopřiva mírně zaváhal jen za stavu 3:0 v prvním setu, kdy po dvou brejcích přišel o podání. V závěru sady ale potřetí uspěl na returnu. Ve druhém dějství přidal tři brejky, díky čemuž se může těšit na čtvrtfinále.

Bejlek v Lublani končí v osmifinále
Sára Bejlek (144.) trochu doplatila na to, že ve slovinské Lublani neustále prší, kvůli čemuž se muselo její osmifinálové utkání s Kristinou Dmitrukovou (496.) přesunout do haly. Vynikající antukářka nemohla v halových podmínkách využít svých předností, a přestože v prvním setu vedla už 4:0, Dmitruková dokázala skóre úvodní sady otočit a lépe vyšla i z divoké brejkované ve druhém setu. Česká tenistka nakonec za hodinu a půl prohrála 4:6, 3:6.

Vrbenský na triumf nad Munarem nenavázal
Dva zápasy jako den a noc prožil na challengeru v polském Štětíně Michael Vrbenský (285.). Zatímco včera zdolal po životním výkonu silně favorizovaného Španěla Munara, dnes uhrál sám z pozice velkého favorita jen pět gemů s ruským kvalifikantem Alexejem Vatutinem (400.) a prohrál 3:6, 2:6.

Svrčina skončil na nasazené trojce
Dalibor Svrčina (288.) na challengeru v čínském Kantonu dohrál v osmifinále singlu. Nad síly českého mladíka byl Michajl Kukuškin (118.), se kterým padl po sadách 6:2, 1:6, 2:6. Svrčina po vítězství v prvním setu hladce ztratil druhé dějství. V závěrečné sadě vedl 2:0, okamžitě ale ztratil získaný brejk, ve zbytku utkání nevybojoval ani gem.