Nosková vyhrála v Monterrey první titul na okruhu WTA

Linda Nosková na turnaji WTA v Monterrey neztratila set ani v pátém utkání a svou formu přetavila v zisk premiérového titulu na okruhu WTA. V noci na neděli porazila 2:0 Novozélanďanku Lulu Sunovou. Na turnaji v Přerově Aneta Kučmová postup do finále dvouhry nevybojovala. Julie Štruplová na stejném turnaji vyhrála deblový titul. Na okruhu ITF se z deblových trofejí radovali další tři Češi.

Nosková vyhrála svůj první titul!
Česká tenistka Linda Nosková (35.) na třetí pokus konečně dosáhla na vysněný titul z okruhu WTA! Na pětistovce v mexickém Monterrey se šesté nasazené povedlo oplatit nedávnou porážku Novozélanďance Lulu Sunové (57.), kterou za necelé dvě hodiny porazila 7:6(6), 6:4 a neztratila set ani v pátém utkání v generálce na US Open.

Ševčíková slaví deblový titul
Linda Ševčíková a Maďarka Adrienn Nagyová vyhrály titul ve čtyřhře na turnaji ITF v polském Krakově. Ve finále si nasazené jedničky poradily s turnajovými dvojkami Salmou Drugdovou a Ivanou Šebestovou, které porazily za 95 minut po setech 7:6(2), 6:3. Ševčíkové se povedlo vybojovat už třetí letošní titul, celkově pak ve čtyřhře vybojovala pátý triumf.

Jermář vybojoval deblovou trofej
Druzí nasazení Jan Jermář a Slovák Igor Zelenay vybojovali na turnaji ITF v rakouském Kottingbrunnu titul ve čtyřhře. Ve finále se česko-slovenské dvojici povedlo porazit za 75 minut Egypťany Michaela Bassema Sobhyho a Farise Zakariu po setech 6:3, 6:2. Čtyřiadvacetiletý Jermář se ze zisku deblové trofeje raduje podruhé v kariéře.

Kellovský vyhrál titul v Mariboru
Dominik Kellovský a Švýcar Adrian Bodmer vybojovali titul na turnaji ITF ve slovinském Mariboru. V sobotním finále si poradili s nasazenými jedničkami Filipem Dudou a Davidem Poljakem po setech 7:6(4), 6:2. Osmadvacetiletý Kellovský vybojoval letos svou čtvrtou deblovou trofej, celkově se raduje z osmnáctého prvenství na okruhu ITF.

Vlčková je poprvé ve finále
Třiadvacetiletá Karolína Vlčková (1192.) se probojovala na turnaji ITF v polském Krakově do svého prvního singlového finále kariéry. Vítězka dvou deblových trofejí si v sobotním semifinále poradila s osmou nasazenou Adrienn Nagyovou (796.) z Maďarska po setech 6:3, 7:6(4).

Finálovou soupeřkou Vlčkové bude Ševčíková
Po Karolíně Vlčkové se do finále turnaje ITF v polském Krakově probojovala rovněž šestadvacetiletá Linda Ševčíková (869.). Česká tenistka zvládla v semifinále derby s o tři roky mladší Ivanou Šebestovou (749.), kterou porazila hladce 6:2, 6:1. Také pro Ševčíkovou se jedná o první finále kariéry.

Vrbenský vydřel postup do finále
Český tenista Michael Vrbenský (278.) na pětadvacítce v polské Poznani vydřel po dvou hodinách a 49 minutách postup do finále. V sobotním utkání dokázal první nasazený tamního turnaje ITF otočit skóre zápasu proti Jihoafričanovi Alecovi Beckleymu (836.), kterého porazil 4:6, 6:4, 6:4.

Forejtek se do finále nedostal
Jonáš Forejtek (320.) se na turnaji ITF ve slovinském Mariboru do finále neprobojoval. Český tenista, který plnil roli druhého nasazeného, nestačil na turnajovou sedmičku Miliho Poljičaka (476.) z Chorvatska, jemuž podlehl po 138 minutách 4:6, 6:7(5). Ve druhém setu to přitom vypadalo, že se Forejtek nadechuje k obratu, vedení 4:2 ale v úspěch nepřetavil.

Abierto GNP Seguros, Monterrey (ženy, MEX, 922 573 USD, tvrdý povrch)
Finále dvouhry
Lulu Sunová (NZL, 57.) – LINDA NOSKOVÁ (35.) 6:7(6), 4:6

Z-Group Cup by OKsystem, Přerov (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
ANETA KUČMOVÁ (352.) – Noma Nohaová Akugueová (GER, 248.) 4:6, 6:7(0)

Finále čtyřhry
Nohaová Akugueová (GER), Sakellaridiová (GRE) – Pridankinová, ŠTRUPLOVÁ 3:6, 4:6

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

M25 Maribor (muži, SLO, 25 000 USD, antuka)
Mili Poljičak (CRO) – JONÁŠ FOREJTEK 6:4, 7:6(5)

DUDA, POLJAK – Bodmer (SUI), KELLOVSKÝ 6:7(4), 2:6