LOH Paříž: Krejčíková vydřela postup do čtvrtfinále! Macháč s Pavláskem zvládli supertiebreak

Olympijský turnaj v areálu Rolanda Garrose pokračoval čtvrtým hracím dnem. Barbora Krejčíková vybojovala postup do čtvrtfinále přes Ukrajinku Elinu Svitolinovou. Následně zvládla ve spolupráci s Kateřinou Siniakovou i vstup do soutěže čtyřhry. Tomáš Macháč nestačil na favorizovaného Němce Alexandera Zvereva ve dvou setech. Posléze si spravil chuť v deblovém osmifinále po boku Adama Pavláska. Jakub Menšík uhrál jen čtyři gemy proti Američanovi Tommymu Paulovi.

Krejčíková si zahraje olympijské čtvrtfinále
Barbora Krejčíková (10.) zvládla i svůj třetí zápas ve dvouhře na olympiádě v Paříži. Česká tenistka vydřela v osmifinále na kurtu Simonne Mathieuové vítězství 7:6(5), 2:6 a 6:4 nad Ukrajinkou Elinou Svitolinovou (31.).

Tenistka z Ivančic vstoupila do zápasu hrůzostrašně a brzy prohrávala 0:3 a 15-40. Nástup své ukrajinské soupeřky ale dokázala zachytit, posléze smazala i manko 2:4 a 0-40. Set nakonec získala v napínavém tiebreaku, kde otáčela ze stavu 0:3.

Svitolinovou tento dílčí nezdar nezlomil a ve druhém dějství po vyrovnanějším úvodu dominovala. Lépe začala i ve třetím setu, Krejčíková ale manko 0:2 stáhla. Za stavu 4:3 si česká tenistka vyžádala přestávku na ošetření nohy, po ní okamžitě udeřila na returnu. Utkání pak sice nedopodávala, v desátém gemu jej ale uzavřela úspěšným brejkem.

Souboj trval bezmála tři hodiny. Krejčíkovou čeká ve čtvrtfinále Slovenka Anna Karolína Schmiedlová (67.).

Krejčíková se Siniakovou zvládly první zkoušku
Až v úterý večer naskočily do olympijské čtyřhry Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Zlaté medailistky z LOH v Tokiu porazily na úvod pařížského turnaje tchajwanskou dvojici Chao-Čching Čchan, Latisha Čchan 6:4 a 6:0.

České favoritky přišly jako první o podání a prohrávaly 3:4 s brejkem, od tohoto momentu ale na dvorci zcela dominovaly a šňůrou devíti gemů zápas ukončily. V osmifinále budou jejich soupeřkami Japonky Šuko Aojamaová a Ena Šibaharaová.

Pavlásek s Macháčem jsou ve čtvrtfinále
Adam Pavlásek a Tomáš Macháč si zajistili účast ve čtvrtfinále olympijského turnaje. Čeští tenisté přehráli v deblovém osmifinále chilskou dvojici Nicolás Jarry, Alejandro Tabilo poměrem 5:7, 7:6(6) a 10:4.

Utkání se lámalo ve druhém setu, kde Pavlásek s Macháčem nejprve nevyužili náskok 5:2 ani setbol na returnu ve dvanáctém gemu. Češi poté prohrávali v tiebreaku už 2:5, parádním obratem si ale vynutili rozhodující supertiebreak. V něm od stavu 3:3 dominovali. Ve čtvrtfinále na ně číhají druzí nejvýše nasazení Němci Kevin Krawietz a Tim Pütz.

Macháč nestačil na Zvereva
Tomáš Macháč (39.) si osmifinále olympijského turnaje nezahraje. Český reprezentant prohrál ve druhém kole s favorizovaným Němcem Alexanderem Zverevem (4.) za hodinu a půl 3:6 a 5:7.

Macháč vstoupil do zápasu brejkem, jeho soupeř ale zareagoval dvěma úspěchy na returnu a díky nim získal první set. Ve druhém dějství Zverev nevyužil náskok 2:0, o svém postupu ale rozhodl brejkem z jedenácté hry. V osmifinále vyzve obhájce olympijského zlata Australan Alexei Popyrin (63.).

Menšík uhrál jen čtyři gemy
Po Tomášovi Macháčovi skončil ve druhém kole olympijského turnaje i Jakub Menšík (65.). Český teenager nestačil na pařížské antuce na amerického favorita Tommyho Paula (13.) poměrem 3:6 a 1:6.

Olympijský debutant Menšík přišel ve svižném utkání celkem čtyřikrát o servis, sám se na returnu neprosadil, když hned ve druhém gemu nevyužil svůj jediný brejkbol.

Schmiedlová vyřadila Paoliniovou!
Anna Karolína Schmiedlová (67.) se postarala v osmifinále olympijského turnaje o velké překvapení! Slovenská tenistka porazila v dvouapůlhodinovém souboji italskou hvězdu Jasmine Paoliniovou (5.) 7:5, 3:6 a 7:5.

Schmiedlová prohrávala ve třetím setu 4:5 s brejkem, poslední tři gemy zápasu proti finalistce Roland Garros a Wimbledonu ale získala na svou stranu.

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Gauffová končí už v osmifinále!
Světová dvojka Coco Gauffová dohrála na olympijském turnaji v Paříži už v osmifinále. V tom americká hvězda nestačila na Chorvatku Donnu Vekičovou (21.) po setech 6:7(7) a 2:6.

Gauffová nevyužila v prvním setu vedení 5:2 a 40-30, následně měla ještě v tiebreaku náskok 6:4. Celkem promarnila tři setboly. Vekičová zasypala favoritku 33 vítěznými údery a sama jich „inkasovala“ pouze devět.

Emma Navarrová (USA, 15.) – Čchin-wen Čeng (CHN, 7.) 7:6(7), 6:7(4), 1:6
Anna Karolína Schmiedlová (SVK, 67.) – Jasmine Paoliniová (ITA, 5.) 7:5, 3:6, 7:5
Maria Sakkariová (GRE, 8.) – Marta Kosťuková (UKR, 19.) 6:4, 6:7(5), 4:6
Iga Šwiateková (POL, 1.) – Si-jü Wang (CHN, 52.) 6:3, 6:4