17:08
Gengel získal patnáctý deblový titul

Marek Gengel na turnaji ITF v gruzínském Tbilisi vybojoval svůj patnáctý deblový titul v kariéře. Gengel a Kazachstánec Grigorij Lomakin ve finále porazili domácí hráče Aleksandreho Bakšiho a Zuru Tkemaladzeho 2:6, 7:6(3), 10:8.

17:01
Vondroušová ve čtyřhře neuspěla

Markéta Vondroušová a Američanka Sloane Stephensová se loučí se čtyřhrou na italském turnaji WTA 1000 v Římě hned v úvodním kole. V pátek odpoledne nestačily na nasazené osmičky Caroline Dolehideovou a Desirae Krawczykovou, kterým podlehly 2:6, 3:6.

16:52
Veselý slaví postup do semifinále

Jiří Veselý (295.) postoupil poprvé od dubna 2022 do semifinále na okruhu ATP Challenger Tour! Na domácím turnaji na pražské Štvanici si zajistil tento úspěch v pátečním utkání s Italem Giovannim Foniem (304.), kterého porazil 2:6, 6:1, 6:4. Zatímco v prvním setu byl jasně lepším hráčem Fonio, ve druhém dějství se role obrátily a kurtu dominoval český tenista. Tomu se povedl vstup i do rozhodující sady, když soupeři prorazil podání hned v prvním gemu. V průběhu třetího setu čelil Veselý dohromady pěti brejkbolům, o výhodu brejku se ale připravit nenechal a po hodině a 59 minutách zápas dopodával.

14:32
Štruplová skolila bývalou 22. hráčku světa

Životní skalp vybojovala na turnaji v Trnavě Julie Štruplová (288.). Ve čtvrtfinále si vyšlápla na bývalou 22. tenistku žebříčku WTA Tamaru Zidanšekovou (134.), kterou porazila za takřka tři a půl hodiny 6:4, 6:7(5), 7:5. Štruplová na Slovensku postoupila do svého největšího semifinále v sezoně.

14:19
Nosková v Římě dohrála v prvním kole čtyřhry

Linda Nosková na rozdíl od singlu na antukové tisícovce v Římě dohrála v prvním kole čtyřhry. Česká tenistka a její deblová spoluhráčka Lucia Bronzettiová nestačily na ryze domácí debl Abbagnatová, Zantedeschiová po sadách 5:7, 4:6. Nosková s Bronzettiovou za stavu 5:3 v prvním setu nedopodávaly dějství do vítězného konce, ve zbytku sady prohrály zbývající gemy. Ve druhém setu jednou nezvládly vlastní servis, což nakonec znamenalo konec na turnaji.

13:27
Šalková vyřadila pětku a utká se s Malečkovou

Jen několik minut po Jesice Malečkové postoupila do semifinále singlu na Štvanici také Dominika Šalková (174.). Čtvrtá nejvýše nasazená tenistka turnaje si poradila s Ukrajinkou Katerynou Bajndlovou (171.), kterou porazila po setech 3:6, 6:1, 6:4. Šalková v prvním dějství prohrávala 0:3, 1:4, ztrátu už nedohnala, ve druhém ale dominovala a vynutila si třetí sadu. V té čelila stavu 1:4, pěti gemy v řadě si zajistila postup do semifinále.

13:21
Kvalifikantka Malečková je na Štvanici už v semifinále

Jesika Malečková (520.) na pražské Štvanici postoupila už do semifinále dvouhry. Úspěšná tenistka z kvalifikace v pátečním dvouhodinovém čtvrtfinále přehrála Španělku Leyre Romerovou Gormazovou (262.) po sadách 6:1, 1:6, 6:4. Malečková po hladké výhře v prvním setu nezachytila nástup do toho druhého, rozhodovat musela třetí sada. Češka v ní stáhla manko 0:2, otočila na 4:2. Za stavu 5:3 ještě nezužitkovala dva mečboly na returnu, třetí následně při vlastním podání už využila.

12:59
Siniaková své maximum v Římě nevylepšila

Kateřina Siniaková (36.) v den svých 28. narozenin nestačila ve druhém kole turnaje WTA 1000 v italském Římě na Elise Mertensovou (30.) z Belgie. V souboji bývalých světových jedniček ve čtyřhře prohrála za hodinu a 36 minut 1:6 a 4:6, a přišla tak o svou šestizápasovou neporazitelnost. Ve druhém setu čelila Siniaková brejkbolu na 0:3, poté se ale zvedla a zvládla duel zdramatizovat. Za stavu 3:3 přišla Češka v maratonském gemu znovu o servis a tuto ztrátu už ve zbytku klání nedohnala.

09:00
Vondroušová ustála úvodní zápas v Římě

Markéta Vondroušová (6.) zvládla náročný vstup do tisícovky v Římě a vydřela postup do třetího kola. Nad Anou Bogdanovou (63.) z Rumunska vedla už 6:2 a 3:1, pak ale prohrála sedm gemů v řadě, a v rozhodujícím setu tak musela dotahovat manko brejku. Češka v jednu chvíli vypadala hodně dole, zatímco Bogdanová prakticky nechybovala. Poté se karty zcela obrátily. Vondroušová otočila z 1:3 na 5:3, aby následně přišla o servis. Vzápětí naštěstí wimbledonská vítězka urvala zápas na příjmu, a po dvou a půl hodině tak mohla slavit triumf v poměru 6:2, 3:6 a 6:4. Ve třetím kole narazí sokolovská rodačka na Rumunku Soranu Cirsteaovou, přemožitelku Brendu Fruhvirtové.