Lehečka má skalp Tsitsipase! Muchová postoupila do dalšího semifinále

Barbora Krejčíková skrečovala v polovině druhého setu čtvrtfinále pětistovky v Ning-pu. Do stavu 6:7 a 2:3 v něm držela krok s ruskou favoritkou Mirrou Andrejevovou. V Číně hrála také Karolína Muchová, jež si ve třech setech poradila s další Ruskou Annou Kalinskou. Jiří Lehečka se dostal do semifinále na halovém podniku v belgických Antverpách, zvítězil nad nasazenou dvojkou Stefanosem Tsitsipasem z Řecka. V italské Olbii zahájil challengerové čtvrtfinále s domácím Samuelem Vincentem Ruggerim Dalibor Svrčina, utkání bylo ve třetím setu kvůli dešti přerušeno. Dohrávat se bude zítra. Matěj Vocel postoupil ve francouzském Saint-Brieuc do dalšího deblového finále. Další Češi během dne nastoupili i na turnajích ITF.

Lehečka v Belgii vyřadil Tsitsipase!
Jiří Lehečka (33.) má na kontě další cenné vítězství. Ve čtvrtfinále podniku ATP v Antverpách si poradil se Stefanosem Tsitsipasem (11.), kterého skolil po sadách dvakrát 6:4.

Lehečka měl od začátku navrch, ve třetí a páté hře ještě nevyužil po jednom brejkbolu, za stavu 3:3 však zužitkoval celkově šestou šanci. Český tenista hned zkraje druhé sady uspěl při podání soupeře, čímž si nakonec zajistil postup do semifinále. V celém zápase nečelil jediné příležitosti Tsitsipase na brejk.

Pátý nasazený Lehečka v zápase o finále bude čelit lepšímu z dvojice Marcos Giron (47.) – Zizou Bergs (69.).

Muchová vybojovala další semifinále
Karolína Muchová (30.) se v závěru sezony dostává do výborné formy. Na turnaji kategorie WTA 500 v čínském Ning-pu otočila čtvrtfinále proti Anně Kalinské (12.), kterou i s dešťovou přestávkou udolala po sadách 2:6, 6:3, 6:3. Českou tenistku v zápase o druhé finále v řadě vyzve přemožitelka Barbory Krejčíkové Mirra Andrejevová (19.).

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Krejčíková v Ning-pu skrečovala
Barbora Krejčíková (13.) na pětistovce v čínském Ning-pu do druhého semifinále v sezoně nepostoupila. Utkání s talentovanou sedmnáctiletou Ruskou Mirrou Andrejevovou (19.) za stavu 6:7(5) a 2:3 skrečovala.

V sedmdesát minut trvajícím prvním setu zvládla Češka na obě ztracená podání reagovat shodně rebrejkem. Ve zkrácené hře pak vedla 5:4, jenže favoritka urvala vyrovnané dějství sérií tří vyhraných výměn. Do druhého setu vstoupila úřadující wimbledonská šampionka brejkem, zakrátko ale prohrávala 1:2 a vyžádala si ošetření v útrobách stadionu. Po návratu na kurt Krejčíková čistou hrou vyrovnala, po dalším gemu se nicméně rozhodla, dost možná z preventivních důvodů, v duelu dále nepokračovat. Následně dle očekávání odstoupila také ze čtyřhry.

Vocel je opět v deblovém finále
Matěj Vocel si po týdnu zahraje na dalším z francouzských halových podniků opět deblové finále. Po Roanne bude spolu s parťákem Jakubem Paulem útočit na premiérový challengerový titul také v Saint-Brieuc. V pátek si česko-švýcarský tandem poradil poměrem 7:5 a 6:4 s domácím párem Clement Chidekh, Luca Sanchez. Oba sety pro sebe urvaly nasazené dvojky shodně brejky z posledních gemů.

Gengel si v Egyptě zahraje o další finále
Marek Gengel (369.) potvrzuje v egyptském Šarm aš-Šajchu i nadále výbornou formu. V oblíbené destinaci zaznamenal vítěz tří předchozích turnajů s dotací 15 tisíc dolarů už osmnáctou výhru v řadě. V pátečním čtvrtfinále si poradil poměrem dvakrát 6:3 s Jegorem Agafonovem (495.) z Ruska.

Palicová je po dvou měsících v semifinále
Barbora Palicová (217.) si posedmé v letošní sezoně zahraje semifinále dvouhry. Na turnaji kategorie ITF ve francouzském městě Cherbourg-en-Cotentin zvítězila v pátečním čtvrtfinále nad domácí Emeline Dartronovou (439.) po setech 6:4, 6:1. V prvním semifinále od poloviny srpna ji čeká Dánka Olga Helmiová (765.).

Viďmanová podlehla velké favoritce
Darja Viďmanová (444.) se s turnajem v americkém Maconu rozloučila ve čtvrtfinále dvouhry. Talentovaná Češka nestačila na druhou nasazenou Annu Blinkovovou (99.) po sadách 3:6, 0:6.

Panák favorita nezaskočil
Yvo Panák (1495.) ve svém premiérovém letošním čtvrtfinále neuspěl. Na patnáctitisícovém turnaji ITF v arménském Cachkadzoru podlehl český kvalifikant 4:6 a 6:7(4) druhému nejvýše nasazenému Juanu Pablu Pazovi (606.) z Argentiny. Se stejným soupeřem se odpoledne utká ještě ve čtyřhře.

Filip proklouzl do třetího semifinále sezony
Jakub Filip (784.) potřetí v letošní sezoně postoupil do semifinále dvouhry. Ve čtvrtfinále turnaje v německém Offenbachu rychle porazil domácího Aarona Funka (1673.) po sadách dvakrát 6:2. Devatenáctiletý Čech bude o druhé finále tohoto roku hrát s krajanem Matthewem Williamem Donaldem (903.).

Donald vylepšil sezonní maximum
Matthew William Donald (903.) postoupil na turnaji ITF v německém Offenbachu (15 000 USD) na třetí pokus do prvního letošního semifinále. Devatenáctiletý Čech přehrál ve třech setech 6:3, 3:6 a 6:2 domácího držitele divoké karty Filipa Krola (1743.).

Ningbo Open, Ning-po (ženy, CHN, 922 573 USD, tvrdý povrch)
Mirra Andrejevová (19.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (13.) 7:6(5), 3:2 skreč
Anna Kalinská (12.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (30.) 6:2, 2:6, 3:6

Schuursová (NED), Jüan (CHN) – Ch. Čchan (TPE), KREJČÍKOVÁ bez boje

European Open, Antverpy (muži, BEL, 690 135 EUR, hala – tvrdý povrch)
JIŘÍ LEHEČKA (33.) – Stefanos Tsitsipas (GRE, 11.) 6:4, 6:4

Challengery/WTA 125

Olbia Challenger (muži, ITA, 148 625 EUR, tvrdý povrch)
Samuel Vincent Ruggeri (ITA, 261.) – DALIBOR SVRČINA (278.) 6:3, 0:6, 2:2 přeloženo na 19.10.

Open Saint-Brieuc Armor Agglomération (muži, FRA, 74 825 EUR, hala – tvrdý povrch)
Chidekh, Sanchez (oba FRA) – Paul (SUI), VOCEL 5:7, 4:6

W100 Macon (ženy, USA, 100 000 USD, tvrdý povrch)
DARJA VIĎMANOVÁ (444.) – Anna Blinkovová (99.) 3:6, 0:6

W75 Calgary (ženy, CAN, 60 000 USD, hala – tvrdý povrch)
21:00 Andersonová, Hewittová (obě USA) – Hrunčáková (SVK), KNUTSONOVÁ