Macháč prohrál v tokijském semifinále, končí i Lehečka. Muchová znovu úřadovala

Karolína Muchová pokračuje ve výborných výkonech na tisícovce v Pekingu. Poslední česká zástupkyně na turnaji ztratila ve třetím kole proti Rumunce Jaqueline Cristianové pouze čtyři gemy. Kateřina Siniaková nezvládla tamtéž první kolo čtyřhry po boku Američanky Taylor Townsendové. Tomáš Macháč prohrál třísetové semifinále s Francouzem Ugem Humbertem na pětistovce v Tokiu. Jiří Lehečka ve čtvrtfinále akce kategorie ATP 500 v Pekingu světovou jedničku Jannika Sinnera z Itálie nezdolal. Dalibor Svrčina nezvládl vstup do kvalifikace Masters v Šanghaji.

Lehečka na Sinnera nevyzrál
Jiří Lehečka (37.) se ve čtvrtfinále turnaje ATP v čínském Pekingu utkal se světovou jedničkou Jannikem Sinnerem a svou kůži neprodal lacino. S favorizovaným Italem ale nakonec prohrál za 106 minut po setech 2:6, 6:7(6), když ve druhém setu nevyužil dva brejkboly a v tiebreaku dva setboly.

Macháč si finále v Tokiu nezahraje
Tomáš Macháč (34.) dohrál na pětistovce v Tokiu v semifinále. Český reprezentant podlehl Francouzovi Ugovi Humbertovi (19.) po hodině a 46 minutách 3:6, 6:3 a 2:6.

Utkání bylo vyrovnané až do stavu 2:2 ve třetím setu, od té chvíle ale sbíral gemy pouze favorizovaný Humbert. Ten získal 16 z posledních 17 fiftýnů zápasu. K vítězství si pomohl 39 vítěznými údery, Macháč jich trefil pouze 16.

Muchová dominovala i ve 3. kole
Zatím jako nůž máslem prochází Karolína Muchová (49.) pavoukem na tisícovce v Pekingu. Česká tenistka zvládla suverénně i třetí kolo, v němž vyřídila Rumunku Jaqueline Cristianovou (80.) za hodinu a čtvrt 6:1 a 6:3.

Osmadvacetiletá Muchová ztratila podání pouze jednou, a to hned na začátku druhého setu. Manko brejku ale rychle dohnala a ve zbytku utkání proti přemožitelce Barbory Krejčíkové už zase dominovala. Může se tak těšit na osmifinále, kde ji čeká Španělka Cristina Bucsaová (79.).

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Siniaková se ve čtyřhře neprosadila
Kateřina Siniaková a Taylor Townsendová dohrály na tisícovce v Pekingu už v úvodním kole čtyřhry. Česko-americká dvojice podlehla v napínavém utkání ukrajinskému páru Ljudmila Kičenoková, Marta Kosťuková poměrem 6:2, 6:7(7) a 9:11. Siniaková s Townsendovou nevyužily celkem tři mečboly, z toho dva v tiebreaku druhé sady a jeden v supertiebreaku.

Svrčina se v Šanghaji nekvalifikuje
Dalibor Svrčina (295.) skončil v kvalifikaci Masters v Šanghaji hned po úvodním utkání. Český tenista nestačil na favorizovaného Američana Mitchella Kruegera (142.) poměrem dvakrát 5:7, když ztratil hned sedmkrát podání.

Veselý zvládl kvalifikaci challengeru
Jiří Veselý (394.) prošel podruhé v řadě challengerovou kvalifikací. Zkušený Čech porazil ve finálovém kole ve španělské Villeně Slováka Andreje Martina (556.) poměrem 6:4 a 6:3, když odvrátil všechny tři brejkboly soupeře.

Bartoň se kvalifikoval v Braze
Hynek Bartoň (421.) zvládl kvalifikaci na antukovém challengeru Braga Open. Český tenista vyzrál ve finálovém kole kvalifikace na Francouze Clementa Tabura (321.) po setech 7:5 a 7:6(4). K vítězství si pomohl i 12 esy.

Rolex Shanghai Masters (muži, CHN, 8 995 555 USD, tvrdý povrch)
DALIBOR SVRČINA (295.) – Mitchell Krueger (USA, 142.) 5:7, 5:7

China Open, Peking (ženy, CHN, 8 955 610 USD, tvrdý povrch)
3. kolo dvouhry
KAROLÍNA MUCHOVÁ (49.) – Jaqueline Cristianová (ROU, 80.) 6:1, 6:3

L. Kičenoková, Kosťuková (obě UKR) – SINIAKOVÁ, Townsendová (USA) 2:6, 7:6(7), 11:9

China Open, Peking (muži, CHN, 3 720 165 USD, tvrdý povrch)