Palicová a Štruplová ve finálových duelech neuspěly

Anna Sisková po boku Britky Lumsdenové v neděli nezvládla vstup do soutěže čtyřhry na turnaji WTA v americkém Clevelandu. Na okruhu ITF byla na programu hned tři finále s českou stopou. V největším finále kariéry se Barboře Palicové v Kuršumlijské Banji nepodařilo najít recept na Lolu Radivojevičovou. Julie Štruplová na pětatřicítce v Erwitte prohrála ve dvou setech se Španělkou Irene Burillo Escorihuelovou. Jakub Nicod skrečoval ve třetím setu finále v Ollersbachu proti domácímu Neilovi Oberleitnerovi.

Nicod v Ollersbachu nedohrál finále
Český tenista Jakub Nicod (325.) byl velmi blízko k zisku titulu na turnaji ITF v rakouském Ollersbachu. V tiebreaku druhé sady si dokonce vypracoval tři mečboly, domácí Neil Oberleitner (518.) však dokázal konec zápasu odvrátit. Nicod posléze utkání nedohrál, jelikož za stavu 7:6(5), 6:7(8), 0:1 duel skrečoval.

Palicová největší titul nevybojovala
Barboře Palicové (255.) se na pětasedmdesátce v Kuršumlijské Banji nepovedlo účast ve finále přetavit v zisk největší kariérní trofeje. V nedělním klání podlehla domácí Lole Radivojevičové (350.) 4:6, 2:6.

V utkání se česká tenistka prosadila jednou na returnu, když se jí povedlo v prvním setu srovnat z 2:4 na 4:4. Od té chvíle ale byla Radivojevičová lepší hráčkou a získala dohromady další tři brejky.

Štruplová v Erwitte neuspěla
Julie Štruplová (267.) se šampionkou turnaje ITF v německém Erwitte nestala. Nad její síly byla Španělska Irene Burillo Escorihuelová (289.), se kterou devatenáctiletá česká tenistka prohrála za 77 minut 3:6, 2:6.

Tennis in the Land, Cleveland (ženy, USA, 267 082 USD, tvrdý povrch)
Aojamaová, Hozumiová (obě JPN) – Lumsdenová (GBR), SISKOVÁ 6:2, 6:1

W75 Kuršumlijska Banja (ženy, SLO, 60 000 USD, antuka)
BARBORA PALICOVÁ (255.) – Lola Radivojevičová (SRB, 350.) 4:6, 2:6