Lehečka se vrátil na kurty výhrou! V Cincinnati uspěla Plíšková

Jiří Lehečka odehrál svůj první zápas po více než třech měsících a slaví vítězný návrat na dvorce. Argentince Mariana Navoneho porazil ve dvou setech. Linda Nosková v úvodním kole turnaje WTA v Cincinnati padla se senzací letošního Wimbledonu Lulu Sunovou. Karolína Plíšková na stejném turnaji dokázala vyzrát na Bulharku Viktoriji Tomovovou, kterou porazila ve dvou tiebreacích.

Lehečka se vrátil výhrou!
Jiří Lehečka (35.) se vrátil na dvorce po více než tříměsíční absenci kvůli únavové zlomenině bederního obratle a okamžitě najel na vítěznou vlnu! Na turnaji Masters v Cincinnati porazil argentinského antukáře Mariana Navoneho (38.) za 89 minut po setech 7:6(3), 6:3.

Po prvním setu, v němž Lehečka výborně servíroval, nečelil ani brejkbolu a vyhrál jej v tiebreaku, nevstoupil do druhé sady ideálně. Ve třetí hře ztratil podání a prohrával 1:2. Hned v další hře ale rebrejkem vyrovnal a v osmém gemu zaznamenal klíčový brejk na 5:3, načež zápas dopodával.

Ve druhém kole čeká na Lehečku velmi náročný zápas. Utká se s turnajovou čtyřkou Daniilem Medveděvem.

Plíšková vyhrála dva tiebreaky
Úspěšný vstup do turnaje WTA 1000 v americkém Cincinnati slaví Karolína Plíšková (45.). V utkání s Viktorijí Tomovovou (50.) z Bulharska sice v obou setech prohrávala 3:5 a čelila setbolům, ale nakonec se jí povedlo z problémů v obou případech vymanit a zvítězit za 103 minut po setech 7:6(3), 7:6(3).

V dalším kole se utká s vítězkou zápasu mezi Emmou Navarrovou a Mirrou Andrejevovou.

Nosková dohrála v úvodním kole
Tisícovka v americkém Cincinnati skončila pro Lindu Noskovou (29.) hned v prvním kole. Devatenáctiletá Češka v něm nestačila na senzační čtvrtfinalistku letošního Wimbledonu Lulu Sunovou (64.). S o čtyři roky starší Novozélanďankou prohrála za hodinu a půl 4:6 a 6:7(4), ačkoliv ve druhém setu vedla vsetínská rodačka už 5:2.

Po boku Rusky Šnajderové bude Nosková pokračovat na turnaji ještě ve čtyřhře.

Kopřiva začal v Polsku výhrou
Vít Kopřiva (132.) vstoupil do challengeru v polském Grodzisk Mazowieckim vítězně. V úvodním kole potvrdil roli favorita proti domácímu Martynovi Pawelskimu (662.), kterého porazil 6:4, 6:3, a vybojoval postup do osmifinále. V něm bude rovněž velkým favoritem proti dalšímu Polákovi Filipovi Peliwovi (583.).

Cincinnati Open (muži, USA, 6 795 555 USD, tvrdý povrch)
JIŘÍ LEHEČKA (35.) – Mariano Navone (ARG, 38.) 7:6(3), 6:3

Cincinnati Open (ženy, USA, 3 211 715 USD, tvrdý povrch)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (45.) – Viktorija Tomovová (BUL, 48.) 7:6(3), 7:6(3)
Lulu Sunová (NZL, 64.) – LINDA NOSKOVÁ (29.) 6:4, 7:6(4)