Paulson zvládl další maraton! Detiuc s Kolodziejovou do finále neprošly

Andrew Paulson potvrdil svou kvalitní formu ve čtvrtfinále challengeru v italském Cordenonsu, kde v další třísetové bitvě porazil Argentince Collariniho. Dalibor Svrčina v německém Bonnu prohrál ve čtvrtfinále s Libanoncem Benjaminem Hassanem. Anastasia Detiuc a Miriam Kolodziejová neuspěly v semifinále čtyřhry na turnaji WTA 125 v německém Hamburku.

Paulson vydřel postup do semifinále
Andrew Paulson (359.) zvládl na antukovém turnaji v italském městě Cordenons už třetí třísetový maraton, a postoupil tak do svého premiérového challengerového semifinále. Favorizovaného Andreu Collariniho (257.) z Argentiny přetlačil po 2 hodinách a 39 minutách poměrem 4:6, 6:4 a 7:6(5).

V prvním setu promarnil Čech vedení 4:2. Ve druhém dějství se zrodil jediný brejk až v závěrečném desátém gemu. V rozhodujícím setu otočil Paulson z 0:2 na 5:3. Poté si situaci vlastními chybami na síti zkomplikoval, v závěrečném tiebreaku se ale blýskl obratem z 2:4, a zahraje si tak v sobotu o finále.

Detiuc s Kolodziejovou do finále neprošly
Anastasia Detiuc a Miriam Kolodziejová sice v semifinále turnaje WTA 125 v německém Hamburku vyhrály první set, do finále se však neprobojovaly. Nad síly českých tenistek byly Anna Bondárová a Kimberley Zimmermannová, se kterými prohrály 6:2, 1:6, 4:10.

Štruplová udolala soupeřku po takřka čtyřech hodinách
Velká bitva se rozhořela ve čtvrtfinále turnaje ITF v německém Lipsku. Julie Štruplová (269.) potřebovala tři hodiny a 46 minut, než udolala Američanku Vivian Wolffovou (382.) 7:5, 3:6, 7:6(5). Ve třetím setu se sice třikrát dostala do vedení o brejk, ale ani jednou náskok neudržela a rozhodnout nakonec musel tiebreak, který vyhrála 7:5.

Svrčina proti Hassanovi neuspěl
Dalibor Svrčina (315.) si semifinále na challengeru v německém Bonnu nezahraje. Nad jeho síly byl v pátek odpoledne libanonský tenista Benjamin Hassan (169.). S nasazenou pětkou Svrčina prohrál za 69 minut po setech 0:6, 4:6.

Černý se probojoval do semifinále
Matyáš Černý (1022.) zvládl v Rumunsku další překážku a postoupil už do semifinále. Na turnaji ITF v Curtea de Arges porazil v pátek Mihaie Razvana Marinesca (1083.) 6:3, 6:2.

Brunclík uspěl v Monastiru
Úspěšné čtvrtfinále má za sebou Petr Brunclík (1006.) v tuniském Monastiru. Jordánce Zaida Mashniho (-) porazil za dvě hodiny a tři minuty po setech 7:5, 6:3.

Kovačková zvítězila ve Slovinsku
Alena Kovačková (951.) potvrzuje výbornou formu. Na turnaji ITF ve Slovenske Konjici na Slovinsku porazila ve čtvrtfinále Sylvii Zundovou (825.) za necelé dvě hodiny 6:2, 7:5 a v sobotu si zahraje o postup do finále.

Na její úspěch nenavázala Lucie Petruželová, která ve dvou setech prohrála s domácí Piou Lovričovou.

Valdmannová postupuje v Tunisku
Vendula Valdmannová (936.) po více než dvou a půl hodinách udolala ve čtvrtfinále turnaje ITF v Monastiru Britku Imogen Haddadovou 6:4, 3:6, 6:2 a postoupila mezi nejlepší čtyřku.