Český exodus v Kanadě. Na tamních tisícovkách končí Plíšková, Bouzková i Macháč

Na tisícovkách v Kanadě ve středu vypadli všichni tři čeští zástupci. Tomáš Macháč neuspěl na Masters v Montréalu, kde byl v prvním kole nad jeho síly Australan Alexei Popyrin. Marie Bouzková dohrála v prvním kole akce v Torontu, také na čtvrtý pokus padla s Beatriz Haddadovou Maiaovou z Brazílie. Tamtéž zvládla alespoň čtyřhru po boku Kazachstánky Anny Danilinové. Karolína Plíšková nevyzrála ve druhém kole na hvězdnou Američanku Jessicu Pegulaovou.

Plíšková prohrála s Pegulaovou
Karolína Plíšková (45.) prohrála na své oblíbené tisícovce v kanadském Torontu ve druhém kole. Předloňská semifinalistka podlehla americké obhájkyni trofeje Jessice Pegulaové (6.) po hodině a půl boje 5:7 a 4:6.

V divokém prvním setu Plíšková nejprve nevyužila vedení 2:0, poté doháněla manko 2:4. O výsledku sady rozhodl brejk z jedenáctého gemu. Ve druhém dějství ještě zkušená Češka zareagovala na ztrátu podání z první hry, brejk ze třetího gemu už si ale Američanka pohlídala až do konce utkání. V posledním gemu ještě odvrátila dva brejkboly, a postoupila tak do osmifinále.

Macháč dohrál v Montrealu
Turnaj ATP 1000 v kanadském Montrealu skončil pro Tomáše Macháče (39.) hned v prvním kole. Prohrál v něm za hodinu a 18 minut 3:6 a 4:6 s Alexeiem Popyrinem (62.).

Australan ztratil za celé utkání po prvním podání jen jednu výměnu z 24. Jedinou slabší chvilku si vybral ve druhém gemu druhého setu, když čtyřmi dvojchybami v řadě odevzdal kuriózně servis čistou hrou. Jenže i v dalším gemu se zrodila čistá hra a Popyrin se rebrejkem odrazil k zisku čtyř her v řadě.

Zlatému olympijskému medailistovi z Paříže tak oplatil dva roky starou porážku z Indian Wells a zahraje si ve druhém kole s jedenáctým nasazeným Američanem Benem Sheltonem (14.).

Bouzková padla po velké bitvě
Marie Bouzková (36.) se do dalšího kola v Torontu nepodívá. Česká tenistka na prestižním turnaji kategorie WTA 1000 nestačila na Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou (22.), se kterou prohrála po setech 7:5, 2:6, 6:7(1).

Bouzková po zisku první sady vedla 1:0 a měla brejkbol, který nevyužila, následně ztratila servis a relativně rychle i celý set. V závěrečném dějství čelila stavu 3:5, odvrátila i mečbol, v tiebreaku nakonec prohrála. Utkání trvalo 3 hodiny a 20 minut.

Česká tenistka si posléze spravila chuť v deblu, kde s Kazachstánkou Annou Danilinovou porazily v úvodním kole maďarsko-ukrajinskou dvojici Tímea Babosová, Nadija Kičenoková poměrem 6:1 a 7:5. V osmifinále na ně čekají Kanaďanky Ariana Arseneaultová a Mia Kupresová.

Detiuc s Kolodziejovou v Hamburku postupují
Anastasia Detiuc s Miriam Kolodziejovou v úvodním zápase turnaje kategorie WTA 125 v německém Hamburku potvrdily roli favoritek. Nenasazené tenistky si přímo ve čtvrtfinále poradily s domácím deblem Heisenová, Korpatschová po sadách 6:1, 6:4.

Česká dvojice po hladkém vítězství v úvodním setu ve druhém dějství vedla už 4:1, konec zápasu si i přes mírnější drama pohlídala. O finále se utká s párem Bondarová, Zimmermannová.

Svrčina v Německu vyřadil čtvrtého nasazeného
Dalibor Svrčina (315.) se na challengeru v německém Bonnu postaral o překvapení. Jednadvacetiletý Čech si ve středu vyšlápl na čtyřku turnaje Oriola Rocu Batallu (156.), kterého přehrál po sadách 3:6, 6:1, 6:4.

Svrčina se oklepal ze ztráty úvodního dějství, ve druhém byl i blízko nadělení kanára, za stavu 5:0 však na returnu nevyužil setbol. Po srovnání na 1:1 na sety se v závěrečné sadě ujal vedení 3:0 a dvou brejků. Španěl jeden z nich stáhl, na další už nedosáhl. Dalibor Svrčina ve čtvrtfinále vyzve pátého nasazeného Benjamina Hassana (169.).

Paulson potřetí v sezoně postoupil do čtvrtfinále
Andrew Paulson (359.) podruhé v řadě postoupil do čtvrtfinále challengerového turnaje dvouhry, celkově do něj prošel potřetí v sezoně. Ve středu odpoledne si v italském Cordenonsu poradil s Ergim Kirkinem (265.), kterého přehrál po sadách 3:6, 6:0, 6:4.

Dvaadvacetiletý Čech po ztrátě úvodního dějství v další sadě nadělil soupeři kanára. Ve třetím setu mu stačil jediný brejk, díky kterému se probojoval mezi osmičku nejlepších. O úvodní semifinále v této kategorii se může utkat s bývalým sedmnáctým singlistou světa Albertem Ramosem (124.). Nejvýše nasazeného tenistu podniku v osmifinále čeká Andrea Collarini (257.).

National Bank Open presented by Rogers, Montréal (muži, CAN, 6 795 555 USD, tvrdý povrch)
Alexei Popyrin (AUS, 62.) – TOMÁČ MACHÁČ (39.) 6:3, 6:4

National Bank Open presented by Rogers, Toronto (ženy, CAN, 3 211 715 USD, tvrdý povrch)
Jessica Pegulaová (USA, 6.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (45.) 7:5, 6:4

Beatriz Haddadová Maiaová (BRA, 22.) – MARIE BOUZKOVÁ (36.) 5:7, 6:2, 7:6(1)

Babosová (HUN), N. Kičenoková (UKR) – BOUZKOVÁ, Danilinová (KAZ) 1:6, 5:7