Bouzková ve Washingtonu porazila světovou trojku! Macháč s Pavláskem medaili nezískali

Na olympijském turnaji v Paříži se v sobotu rozdávaly další medaile. Na bronz v mužské čtyřhře nedosáhli Tomáš Macháč a Adam Pavlásek, kteří prohráli s hvězdnými Američany Taylorem Fritzem a Tommym Paulem. Marie Bouzková v semifinále pětistovky ve Washingtonu vyzrála na světovou trojku Arynu Sabalenkovou a postoupila do finále! Petr Nouza s Patrikem Riklem vyhráli velký challenger v San Marinu.

Bouzková je ve finále!
Marie Bouzková (43.) se ve Washingtonu postavila všem papírovým předpokladům! V semifinále amerického turnaje narazila na světovou trojku Arynu Sabalenkovou, kterou dokázala za necelé dvě a půl hodiny zdolat 6:4, 3:6, 6:3, když se ve třetím setu oklepala ze ztráty podání a získala čtyři gemy v řadě. Ve finále ji čeká Španělka Paula Badosaová.

Nouza s Riklem slaví titul
Petr Nouza s Patrikem Riklem dokázali vyhrát velký challenger v San Marinu! Na tamní antukové akci porazili za 80 minut druhé nasazené Thea Arribageho a Orlanda Luze 1:6, 7:5, 10:6. Pětadvacetiletý Nouza vyhrál svůj devátý titul na okruhu ATP Challenger Tour a třetí letošní po boku stejně starého Rikla, jenž vyhrál čtvrtý challenger v kariéře.

Kovačková vyhrála první profesionální titul
Šestnáctiletá Alena Kovačková získala na turnaji ITF v Rogašké Slatině svůj první profesionální titul! Ve finále čtyřhry spolu s Joy de Zeeuwovou porazily Aniku Jaškovou a Karolínu Vlčkovou 4:6, 6:4, 10:7.

Hindová s Kubáňovou vyhrály titul
Denisa Hindová a Karolína Kubáňová vyhrály titul na turnaji ITF v dánském Koge. České tenistky porazily v sobotním finále Oanu Gavrilovou a Haley Giavaraovou 6:3, 6:2.

Viďmanová se do finále v Hechingenu neprobojovala
Darja Viďmanová (730.) na turnaji ITF v německém Hechingenu do největšího finále kariéry neprošla. Česká tenistka, která nyní zamíří do Spojených států na univerzitu, na svém posledním letním evropském turnaji prohrála semifinále s favorizovanou Maďarkou Annou Bondárovou (106.) 2:6, 0:6.

Kovačková končí v semifinále
Alena Kovačková (950.) se rozloučila s 15tisícovým turnajem ITF ve Slovinsku v semifinále. Šestnáctiletá Češka v něm prohrála s domácí Piou Lovričovou (507.) po setech 4:6 a 1:6, když od stavu 4:5 bez brejku získala jediný gem.