Denní menu: Muchová v semifinále dominovala, v Praze odstartovala kvalifikace

Karolína Muchová se v italském Palermu probojovala do svého prvního finále v této sezoně! V sobotu dominovala zápasu s Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou, které povolila jen dva gemy. V Praze začala kvalifikace největšího turnaje na území Česka. V rakouském Kitzbühelu úspěšně vstoupil do kvalifikace Vít Kopřiva.

Muchová ztratila jen dva gemy
Suverénním výkonem se prezentovala v semifinále turnaje WTA v italském Palermu česká tenistka Karolína Muchová (35.). V souboji s Rumunkou Irinou Beguovou (142.) dominovala, neztratila ani jednou podání a večerní zápas vyhrála za pouhých 74 minut po setech 6:1, 6:1. Ve finále ji čeká světová sedmička Čchin-wen Čeng z Číny.

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Kopřiva zvládl úvodní kolo kvalifikace
Vít Kopřiva (112.) vstoupil do kvalifikace na turnaji ATP v rakouském Kitzbühelu vydřeným vítězstvím nad náhradníkem Ignaciem Busem (271.) z Peru. Český tenista vyhrál po dvou hodinách a 18 minutách 6:1, 6:7(3), 6:1.

Sisková v Jasech neuspěla
Anna Sisková (454.) se jako náhradnice dostala do kvalifikace turnaje WTA v Jasech, turnaj pro ni však skončil v prvním kole. Za dvě hodiny a 34 minut prohrála s Rumunkou Gabrielou Leeovou (365.) 5:7, 6:4, 6:7(2).

Knutsonová v Portu dohrála v semifinále
Gabriela Knutsonová (195.) do druhého finále v řadě nepostoupila. V semifinále pětasedmdesátky na okruhu ITF v portugalském Portu prohrála souboj s Tessah Andrianjafitrimovou (599.) z Francie 1:6, 4:6. Ve druhém setu za stavu 2:3 bylo střetnutí přerušeno a po návratu na kurt se české tenistce povedlo brejkem srovnat na 3:3. Jenže posléze opět přišla o podání a tentokrát už odpověď nenašla.

Viďmanová je po týdnu opět ve finále
Darja Viďmanová (1080.) pokračuje v srbské Kuršumlijské Banji na vítězné vlně. Vítězka tohoto turnaje z minulého týdne se probojovala opět do finále, když v sobotu znovu porazila Lotyšku Kamillu Bartoneovou (668.). Svou deblovou parťačku porazila po dvou hodinách a 35 minutách 6:0, 6:7(3), 6:0.

Viďmanová vyhrála druhý deblový titul v řadě
Darja Viďmanová a Kamilla Bartoneová vyhrály znovu čtyřhru na turnaji ITF v Kuršumlijské Banji. Česko-lotyšská dvojice navázala na triumf z minulého týdne v souboji s Madelief Hagemanovou a Draginjou Vukovičovou, které porazily za 58 minut dvakrát 6:3.

Gengel si finále nezahraje
Marek Gengel (476.) se do finále turnaje ITF v portugalském Castelo Branco neprobojoval. Český tenista prohrál se svým deblovým parťákem Michaelem Geertsem (319.) z Belgie po setech 3:6, 0:6.

Gengel s Geertsem vyhráli deblový titul
Marek Gengel a Belgičan Michael Geerts se po vzájemném semifinálovém souboji ve dvouhře vydali v portugalském Castelo Branco odpoledne také k finálovému utkání ve čtyřhře. A Johannese Seemana s Wallym Thaynem dokázali porazit za 65 minut dvakrát 6:3.

Slavíková vyhrála čtyřhru v Kršku
Emma Slavíková a Brazilka Camilla Bossiová vybojovaly titul na turnaji ITF ve slovinském Kršku. V sobotním finále porazily české tenistky Ivanu Šebestovou a Lindu Ševčíkovou 6:3, 2:6, 12:10.

35° Palermo Ladies Open (ženy, ITA, 267 082 USD, antuka)
Irina-Camelia Beguová (ROU, 142.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (35.) 1:6, 1:6

Livesport Prague Open 2024 (ženy, CZE, 267 082 USD, antuka)
LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (-) – Anastasija Soboljevová (UKR, 237.) 6:4, 4:6, 3:6
Mona Barthelová (GER, 202.) – ALENA KOVAČKOVÁ (964.) 6:3, 6:0
Conny Perrinová (SUI, 377.) – TEREZA MARTINCOVÁ (243.) 6:0, 7:5
ELIŠKA TICHÁČKOVÁ (-) – Kathinka von Deichmannová (LIE, 247.) 7:6(7), 2:6, 6:7(3)
JESIKA MALEČKOVÁ (481.) – Dalila Spiteriová (ITA, 314.) 7:5, 6:2
Katarina Zavacká (UKR, 179.) – AMÉLIE ŠMEJKALOVÁ (789.) 6:1, 6:4

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Generali Open, Kitzbühel (muži, AUT, 579 320 EUR, antuka)
VÍT KOPŘIVA (112.) – Ignacio Buse (PER, 271.) 6:1, 6:7(3), 6:1