Denní menu: Nouza s Riklem padli ve třech setech, Krumich finále skrečoval

Petr Nouza s Patrikem Riklem v sobotním finálovém utkání ve čtyřhře na challengeru v italském Miláně prohráli ve třech setech s Andrem Begemannem a Jonathanem Eyssericem. Martin Krumich duel o titul na turnaji ITF v rumunském Satu Mare nedohrál, v průběhu druhé sady skrečoval. Ve Starých Splavech bylo na programu semifinále dvouhry a finále čtyřhry.

Klimovičová postoupila do finále
Linda Klimovičová (245.) na turnaji ITF v Palma del Río vybojovala postup do finále. V sobotu večer porazila Číňanku Fang-žan Tchien (482.) po obratu 4:6, 6:3, 6:3.

Nouza s Riklem padli ve třech setech
Petr Nouza a Patrik Rikl ve finále challengeru v italském Miláně neuspěli. V sobotním klání na tamní antuce se sice ujali vedení, ale nakonec s nasazenými trojkami Andrem Begemannem a Jonathanem Eyssericem prohráli 6:2, 4:6, 6:10.

Češi byli dlouho výborní na servisu, v prvním setu jej ani jednou neprohráli a ve druhém setu pomalu směřovali k tiebreaku. V desáté hře ale přišel jediný brejk Begemanna s Eyssericem, kteří tím strhli druhou sadu na svou stranu. V rozhodujícím supertiebreaku se Nouza s Riklem ujali na začátku vedení 3:1, ale o náskok rychle přišli a nakonec padli 6:10.

Krumich finále skrečoval
Martin Krumich (347.) na turnaji ITF v Satu Mare turnajovou trofej nezískal. Ve finále rumunské pětadvacítky skrečoval za stavu 2:6, 0:3 souboj s domácím Cezarem Cretuem (376.), jenž díky tomu získal svůj druhý letošní titul.

Jednadvacetiletý Krumich, který loni vyhrál hned čtyři turnaje, si na první letošní trofej bude muset ještě počkat.