Denní menu: Siniaková si vyšlápla na světovou patnáctku! Dál jdou i Muchová a Menšík

Karolína Muchová, jež hraje po zranění svůj první letošní turnaj, zvládla na trávě v Eastbourne bez ztráty podání osmifinále proti Polce Linetteové. Kateřina Siniaková zvládla dohrávku v Bad Homburgu, kde porazila světovou patnáctku Samsonovovou a postoupila do čtvrtfinále. Jakub Menšík na Mallorce porazil bývalou světovou devítku Itala Fogniniho a postoupil mezi nejlepší osmičku. Z šesti českých zástupců postoupil do finále kvalifikace pouze Vít Kopřiva.

Siniaková zdolala světovou patnáctku!
Kateřina Siniaková (27.) uspěla v osmifinále turnaje WTA v Bad Homburgu a prošla mezi nejlepší osmičku! Obhájkyně loňského titulu si vyšlápla na světovou patnáctku Ljudmilu Samsonovovou, kterou porazila po dvou hodinách a 33 minutách 6:3, 6:7(3), 6:3.

Utkání bylo v úterý přerušeno kvůli tmě za stavu 2:2 ve druhém setu. Ve středeční dohrávce si obě hráčky dlouho svědomitě držely podání a druhé dějství musel rozhodnout tiebreak, v němž zvítězila Ruska 7:3. Siniaková ale měla výborný vstup do třetího setu. Soupeřce prorazila servis hned ve druhém gemu a výhodu brejku si donesla až do koncovky. Zápas dopodávala v devátém gemu.

O postup do semifinále si česká tenistka zahraje s Chorvatkou Donnou Vekičovou (49.).

Menšík je ve čtvrtfinále na Mallorce
Jakub Menšík (85.) zvládl dramatickou třísetovou bitvu s italským veteránem Fabiem Fogninim (97.) a vybojoval na Mallorce postup do čtvrtfinále! Osmnáctiletý český mladík zvítězil po dvou hodinách a 24 minutách 4:6, 6:3, 7:5.

Od druhé sady podával český tenista výtečně a ztratil servis pouze v šesté hře třetího setu, kdy Fognini smazal ztrátu brejku. Menšík rozhodl zápas v jedenáctém gemu rozhodujícího dějství, když čistou hrou prorazil Italovo podání. Zápas pak zakončil hned prvním mečbolem. O postup do semifinále bude Menšík bojovat s Chilanem Alejandrem Tabilem (24.).

Muchová je bez ztráty podání ve čtvrtfinále
Karolína Muchová (35.) je na svém prvním letošním turnaji už ve čtvrtfinále. Na pětistovce v britském Eastbourne ve středu přehrála po solidním výkonu 6:4 a 6:1 Magdu Linetteovou (46.) z Polska. Proti té odvrátila všech sedm brejkbolů. Výsledek prvního setu určil hned brejk z úvodního gemu. Ve druhém dějství byla Muchová lepší v koncovkách gemů, hned pět z celkových sedmi šlo přes shodu. O vylepšení travnatého maxima si bývalá světová osmička zahraje s americkou obhájkyní titulu Madison Keysovou (12.).

Více se utkání věnujeme zde.

Siniaková v deblu skončila v prvním kole
Kateřina Siniaková a Taylor Townsendová nepotvrdily na turnaji v Bad Homburgu roli favoritek a končí hned v úvodním kole. Druhé nasazené prohrály s Olivií Nichollsovou a Diane Parryovou 6:2, 3:6, 8:10.

Krejčíková se Siegemundovou dohrály ve čtvrtfinále
Barbora Krejčíková a Laura Siegemundová se do semifinále na turnaji WTA v Eastbourne nepodívají. Česko-německá dvojice prohrála s Ljudmilou Kičenokovou a Jelenou Ostapenkovou 3:6, 4:6.

Vrbenský šestou výhru v řadě nepřidal
Michael Vrbenský (283.) dohrál na antukovém challengeru v italském Miláně v úvodním kole. Čtyřiadvacetiletý Čech, jenž ovládl minulý týden podnik ITF v Německu, v něm nestačil z pozice náhradníka na domácího Samuela Vincenta Ruggeriho (263.). V utkání, které bylo kvůli dešti rozděleno do dvou dnů, sice získal skrze tiebreak první set, nakonec ale s favoritem prohrál po téměř třech hodinách boje 7:6(3), 4:6 a 1:6.

Grandslam

Wimbledon, Roehampton (GBR, 50 000 000 GBP, tráva)
2. kolo kvalifikace mužů
VÍT KOPŘIVA (123.) – Hugo Dellien (BOL, 173.) 6:4, 3:6, 6:1
Lucas Pouille (FRA, 213.) – JIŘÍ VESELÝ (237.) 7:6(6), 6:2

2. kolo kvalifikace žen
GABRIELA KNUTSONOVÁ (231.) – Lulu Sunová (NZL, 123.) 6:4, 4:6, 6:7(6)
DOMINIKA ŠALKOVÁ (149.) – Elena Gabriela Ruseová (ROU, 152.) 4:6, 3:6
Hannah Klugmanová (GBR, 623.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (147.) 6:2, 0:6, 6:4
TEREZA MARTINCOVÁ (214.) – Alycia Parksová (USA, 121.) 1:6, 3:6

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Bad Homburg Open powered by Solarwatt (ženy, GER, 922 573 USD, tráva)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (27.) – Ljudmila Samsonovová (15.) 6:3, 6:7(3), 6:3

Nichollsová (GBR), Parryová (FRA) – SINIAKOVÁ, Townsendová (USA) 2:6, 6:3, 10:8

Rothesay International, Eastbourne (ženy, GBR, 922 573 USD, tráva)
KAROLÍNA MUCHOVÁ (35.) – Magda Linetteová (POL, 46.) 6:4, 6:1

L. Kičenoková (UKR), Ostapenková (LAT) – KREJČÍKOVÁ, Siegemundová (GER) 6:3, 6:4

Mallorca Championships presented by Waterdrop (muži, ESP, 1 005 340 EUR, tráva)
JAKUB MENŠÍK (85.) – Fabio Fognini (ITA, 97.) 4:6, 6:3, 7:5

Aspria Tennis Cup, Milán (muži, ITA, 74 825 EUR, antuka)
Samuel Vincent Ruggeri (ITA, 263.) – MICHAEL VRBENSKÝ (283.) 6:7(3), 6:4, 6:1

Romios (AUS), Stalder (USA) – NOUZA, RIKL 3:6, 7:5, 14:16