Denní menu: Nosková i Siniaková postupují v Bad Homburgu. Bouzková po velké bitvě padla

V Roehamptonu odstartovala kvalifikace letošního Wimbledonu. V první hrací den šli do akce Vít Kopřiva, Dalibor Svrčina a Jiří Veselý. Na pětistovce v Bad Homburgu úspěšně zahájila svou cestu za obhajobou titulu Kateřina Siniaková, ve třech sadách uspěla proti Francouzce Burelové. Linda Nosková začala tamtéž výhrou nad Američankou Townsendovou. Na turnaji stejné kategorie v Eastbourne dohrály po třísetových bitvách Marie Bouzková a Barbora Krejčíková. Miriam Kolodziejová s Annou Siskovou na stejném místě podlehly nasazeným jedničkám. Další Češi se představili na okruhu ITF. Ve Starých Splavech bylo na programu úvodní kolo kvalifikace další domácí ženské šedesátky.

Siniaková v Bad Homburgu napodobila Noskovou
Kateřina Siniaková (27.) vstoupila do travnaté pětistovky v německém Bad Homburgu, kde obhajuje loňský titul, výhrou 6:3, 6:7(7) a 6:1 nad Clarou Burelovou (43.). Francouzku udolala z pozice velké papírové favoritky až po 2 hodinách a 19 minutách. Zvítězit mohla daleko dříve, ve druhém setu ale promarnila náskok 5:3 a následně zahodila v tiebreaku při vedení 6:4 dva mečboly. Třetí set už byl naštěstí jednoznačnou záležitostí Siniakové. V osmifinále narazí na Ljudmilu Samsonovovou (15.) z Ruska.

Nosková v Bad Homburgu postupuje
Linda Nosková (26.) zvládla na pětistovce v Bad Homburgu svůj první zápas v roli české žebříčkové dvojky. Taylor Townsendovou (79.) ze Spojených států porazila se ztrátou jediného podání za necelou hodinu a půl po setech 7:5 a 6:1. V prvním setu otočila vsetínská rodačka z 3:5 na 7:5. Ve druhém dějství už na kurtu zcela dominovala. O čtvrtfinále si devatenáctiletá Nosková zahraje proti Bulharce Viktoriji Tomovové (58.).

Krejčíková končí v 1. kole
Barbora Krejčíková (31.) prohrála na travnaté pětistovce v Eastbourne 2:6, 6:3 a 2:6 s Leylah Fernandezovou (30.) a wimbledonská generálka pro ni skončila hned v prvním kole. Kanadskou žebříčkovou sousedku zvládla připravit o servis až v koncovce druhé sady. Do té třetí pak vstoupila Češka dalším brejkem, jenže někdejší finalistka US Open oplácela stejnou mincí a o dva gemy později dalším brejkem definitivně zlomila odpor Krejčíkové.

Bouzková padla po třech a půl hodinách hry
Divoký zápas na trávě v Eastbourne v mnohém připomínal spíš antuku. K vidění bylo dohromady čtrnáct brejků a šťastnější v této horské dráze se nakonec stala Harriet Dartová (105.), která udolala Marii Bouzkovou (37.) za tři hodiny a 31 minut po setech 7:5, 6:7(7), 6:4. Zatímco divoká karta Dartová postupuje do osmifinále, Bouzková po vypadnutí v osmifinále v Birminghamu končí v generálce na Wimbledon už v prvním kole.

Kolodziejová se Siskovou na jedničky nevyzrály
Miriam Kolodziejová s Annou Siskovou na deblovém turnaji v Eastbourne dohrály v prvním kole. České tenistky v zápase o čtvrtfinále nestačily na nejvýše nasazený pár Dabrowská, Routliffeová po sadách 3:6, 2:6. Do utkání přitom vstoupily úspěšně, vedly 2:0. V šestém a osmém gemu úvodního dějství však přišly o servis, nakonec i celou sadu. Ve druhém setu čelily stavu 0:4, a i když získaly brejk, tak v sedmé hře znovu ztratily podání.