Denní menu: Krejčíková v Birminghamu končí. Čtvrtfinále Siniakové se bude dohrávat v sobotu

Barbora Krejčíková v Birminghamu nenavázala na své výkony z předchozích zápasů a ve čtvrtfinále podlehla Anastastii Potapovové. Zápas Kateřiny Siniakové s pátou hráčkou světa Jessicou Pegulaovou přerušil v Berlíně ve třetím setu déšť, dohrávat se bude v sobotu. Česká tenistka měla s Lindou Noskovou zasáhnout také do čtvrtfinále čtyřhry, Azarenková s Badosaovou se však z turnaje odhlásily. Miriam Kolodziejová a Anna Sisková si v Itálii na turnaji kategorie WTA 125 vybojovaly postup do finále deblu, do boje o titul na challengeru ve Francii neprošli Jiří Barnat s Filipem Dudou.

Siniaková bude čtvrtfinále dohrávat až v sobotu
Čtvrtfinále turnaje WTA v Berlíně mezi Kateřinou Siniakovou a Jessicou Pegulaovou se bude dohrávat až v sobotu. Důvodem je nejen déšť, který se spustil nad Berlínem, ale také hrozící bouřky a celkově velmi nepříznivá předpověď počasí. Duel české tenistky se světovou pětkou byl přerušen za stavu 6:7(2), 6:3, 2:4.

Krejčíková dohrála ve čtvrtfinále
Barbora Krejčíková (25.) na turnaji WTA v Birminghamu dohrála ve čtvrtfinále. Nad síly české tenistky na anglickém pažitu byla Anastasia Potapovová (36.), se kterou prohrála za 72 minut po setech 1:6, 4:6.

Zatímco první set byl tahem na jednu branku, ve druhém dějství začala Krejčíková klást odpor, ke kýženému brejku se ale nepropracovala. Rozhodujícím se ukázal až sedmý gem, v němž Potapovová prorazila Češce její servis a zápas už dokázala dopodávat.

Dvojice Nosková, Siniaková je už v semifinále deblu
Linda Nosková s Kateřinou Siniakovou postoupily do semifinále čtyřhry v Berlíně. Ve čtvrtfinále měly narazit na dvojici Azarenková, Badosaová, která do zápasu nezasáhla. Češky si o finále travnatého turnaje kategorie WTA 500 zahrají s deblem Čan Chao-čching, Veronika Kuděrmetovová.

Kolodziejová se Siskovou si zahrají o titul
Miriam Kolodziejová a Anna Sisková potvrdily na turnaji WTA 125 v italské Gaibě roli favoritek a postoupily do finále. Nasazené dvojky porazily za 63 minut po setech 6:2, 6:3 Estelle Cascinovou a Camillu Rosatellovou.

Vrbenský prošel v Německu do semifinále
Michael Vrbenský (287.) se po dlouhém čekání kvůli dešti nakonec dočkal svého čtvrtfinálového zápasu v německém Saarlouisu a vybojoval postup. Do semifinále přešel přes domácího Lucu Wiedenmanna (594.), kterého porazil 6:2, 6:3.

Kellovský postup do semifinále nevybojoval
Dominik Kellovský (650.) se loučí s turnajem ITF v Nyíregyháze ve čtvrtfinále. Na maďarské antuce nestačil ve čtvrtfinále na domácího Gabora Hornunga (-), jemuž podlehl 3:6, 6:7(2). Mrzet jej může zejména to, že nevyužil ve druhé sadě vedení 3:0, o které poměrně rychle přišel.

Barnat s Dudou dohráli v semifinále
Challenger ve francouzském Blois skončil pro Jiřího Barnata a Filipa Dudu v semifinále. České duo nestačilo v hale na tvrdém povrchu na Corentina Denollyho a Arthura Geu, kterým podlehlo za 63 minut po setech 3:6, 4:6.

Ecotrans Ladies Open, Berlín (ženy, GER, 802 237 EUR, tráva)
Jessica Pegulaová (USA, 5.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (30.) 7:6(2), 3:6, 4:2x odloženo