Paštiková ničí favoritky na ITS Cupu: Je super, že tady mám podporu rodiny

Poslední česká zástupkyně na olomouckém ITS Cupu živí naději na titul. Šestnáctiletá Julie Paštiková ve čtvrtfinále dvouhry ztratila pouhé dvě hry, po skalpu třetí hráčky turnaje Romerové Gormazové prolétla do semifinále. Hrály se další tři singly. Na programu jsou dvě semifinále čtyřhry.

Báječný tenisový týden Julie Paštikové (-) pokračuje. Teprve šestnáctiletá česká tenistka na turnaji kategorie W75 na olomouckém ITS Cupu zvládla i čtvrtfinále dvouhry, ve kterém po sadách dvakrát 6:1 smetla třetí hráčku podniku Leyru Romerovou Gormazovou (186.).

Aktuálně 33. juniorka světa vstupovala do zápasu po vítězstvích nad Barborou Palicovou (281.) a osmou nasazenou Guiomarou Maristanyovou (257.). Hned v úvodním gemu získala brejk, na ten navázala o dvě hry později. Rychle vedla 4:0. V závěru setu využila také třetí brejkbol, za 25 minut slavila zisk sady.

Ve druhém dějství vybojovala náskok 3:0. O šest let starší protihráčce se sice podařilo snížit, závěrečné tři gemy zápasu znovu patřily domácí tenistce. Paštiková slavila postup do prvního semifinále kariéry za pouhých 62 minut hry.

„Nenapadlo mě, že utkání bude tak jednoznačné, od soupeřky jsem upřímně očekávala lepší výkon,“ ohlédla se talentovaná tenistka, hrající v domácím prostředí, za suverénní výhrou. „Jsem přímo z Olomouce, mám tady podporu rodiny. Je to velice příjemné,“ pochvaluje si Paštiková.

Mladou Češku v semifinále čeká Su Jeong Jang (254.).

ITS Cup, Olomouc (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
Carolina Kuhlová (GER, 501.) – Valentini Grammatikopoulouová (GRE, 298.) 6:2, 6:4
JULIE PAŠTIKOVÁ (-) – Leyre Romerová Gormazová (ESP, 186.) 6:1, 6:1
Anna Bondárová (HUN, 106.) – Kathinka von Deichmannová (LIE, 249.) 6:3, 4:6, 6:4
Su Jeong Jang (KOR, 254.) – Panna Udvardyová (HUN, 134.) 7:5, 7:6(3)

Anšbová, Grammatikopoulouová (GRE) – Geerlingsová (ESP), Siedliská (GER) 6:3, 6:1
Feng (CHN), Vismaneová (LAT) – Aneyová (USA), Papadakisová (GER) 7:6(4), 2:6, 5:10