Denní menu: Siniaková porazila světovou osmičku, v Birminghamu postupuje Krejčíková

Hned pětice Češek se ve čtvrtek představila ve dvouhře na turnajích WTA. Markéta Vondroušová si bohužel poranila pravé stehno, a tak musela skrečovat osmifinále na travnaté pětistovce v Berlíně. Kateřina Siniaková zvládla dohrávku proti světové osmičce Čchin-wen Čeng z Číny a postoupila do čtvrtfinále! V Německu naopak končí Linda Nosková. Barbora Krejčíková vybojovala postup do čtvrtfinále na podniku WTA 250 v Birminghamu, Marie Bouzková v osmifinále neuspěla. Češky byly na elitním okruhu v akci i ve čtyřhře.

Krejčíková slaví postup do čtvrtfinále
Barboře Krejčíkové (25.) se povedlo v Birminghamu navázat na vítězství z úvodního kola a vybojovala postup do čtvrtfinále. Ve čtvrtečním osmifinále porazila domácí Harriet Dartovou (101.) 6:3, 6:4.

Českou hráčku zdobil především kvalitní servis. První set rozhodla v šestém gemu, v němž prorazila Dartové podání a ve druhém setu se poměrně rychle dostala do vedení 5:1. Na první pokus sice zápas nedopodávala a poprvé (a naposledy) prohrála v utkání svůj servis, ale v desátém gemu už žádné drama nepřipustila. V dalším kole se může těšit na souboj s Anastasií Potapovovou (36.).

Siniaková vyřadila světovou osmičku
Kateřina Siniaková (30.) zvládla na travnaté pětistovce v Berlíně i své čtvrté utkání. Česká kvalifikantka přehrála v osmifinále světovou osmičku Čchin-wen Čeng z Číny po setech 6:4 a 6:4.

Utkání bylo ve středu přerušeno kvůli kluzkému povrchu za stavu 5:3 v první sadě pro Češku. Osmadvacetiletá Siniaková získala v dohrávce bez potíží první set. V tom druhém sice prohrávala s finalistkou letošního Australian Open 0:2 a následně ztratila vedení 4:2, klíčovým brejkem z deváté hry si ale zajistila postup do čtvrtfinále.

V dalším kole ji čeká Američanka Jessica Pegulaová (5.).

Více se utkání věnujeme zde.

Nosková proti světové desítce neudržela vedení
Linda Nosková (28.) měla osmifinále v německém Berlíně rozehrané skvěle. Proti světové desítce Uns Džábirové se ujala vedení 1:0 na sety, ale nedokázala toho využít. Po téměř dvou hodinách česká tenistka nakonec prohrála 7:6(5), 3:6, 4:6, když ve třetím setu prohrála podání hned v prvním gemu a ve zbytku dějství si nedokázala vypracovat ani jeden brejkbol.

Nosková se Siniakovou dotáhly postup
Linda Nosková a Kateřina Siniaková nastoupily ve čtvrtek večer k pouhému jednomu gemu. Jejich osmifinálový zápas v Berlíně s Američankami Coco Gauffovou a Jessicou Pegulaovou byl totiž ve středu přerušen za stavu 6:4 a 5:0 ve prospěch českých tenistek. Těm se posléze ve čtvrtek povedlo získat hned šestý gem a zvítězily 6:4, 6:0.

Bouzková čtvrtfinále nevybojovala
Marie Bouzková (37.) v osmifinále turnaje WTA v Birminghamu nestačila na dvacetiletou Dianu Šnajderovou (49.) a prohrála za necelé dvě hodiny 6:7(5), 3:6. Do zápasu přitom vstoupila česká hráčka znamenitě a ujala se vedení 4:0, ale pak v duelu, který nabídl celkem devět brejků, začala tahat za kratší konec.

Šnajderová první set otočila a byť v desáté hře nedopodávala, tak nakonec strhla dějství na svou stranu v tiebreaku. Druhý set pak rozhodl brejk v osmém gemu, kterým se Šnajderová dostala do vedení a zápas zakončila hned záhy na servisu.

Bouzková se Sorribesovou postupují v deblu
Marie Bouzková se po vyřazení v osmifinále dvouhry představila ve čtvrtek ještě ve čtvrtfinále čtyřhry a spravila si v Birminghamu náladu. Se Španělkou Sarou Sorribesovou Tormovou dokázaly porazit Anastasii Potapovovou a Julii Putincevovou za pouhých 68 minut dvakrát 6:2.

Vondroušová kvůli zranění skrečovala
Markéta Vondroušová (6.) nedohrála o den odložené osmifinále na travnatém turnaji v Berlíně. Úřadující wimbledonská šampionka za stavu 5:3 v utkání proti Anně Kalinské (24.) ošklivě podklouzla a zranila si pravé stehno. Po dlouhém ošetření mimo dvorec zkusila v zápase ještě pokračovat, po dvou rychle prohraných gemech se ale rozhodla skrečovat, protože ji zranění výrazně omezovalo v pohybu.

Tématu se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Kolodziejová se Siskovou jsou už v semifinále
Miriam Kolodziejová a Anna Sisková vybojovaly na turnaji WTA 125 v italské Gaibě postup do semifinále. Na travnatém podniku si poradily s Erikou Andrejevovou a Mariou Lourdes Carleovou 6:1, 7:5.

Barnat s Dudou prošli do semifinále
Jiří Barnat a Filip Duda, kteří startují na antukovém challengeru ve francouzském Blois, vybojovali postup do semifinále. Souboj s nasazenými jedničkami Thomasovi Johnovi Fancuttovi a Joseovi Rubinovi Stathamovi sice byl přesunut do haly na tvrdý povrch, ale Češi i tak zvítězili 7:6(7), 6:4.

Svrčina se do semifinále neprobojoval
Pouť Dalibora Svrčiny (259.) na turnaji v polské Poznani skončila ve čtvrtfinále. Český tenista v něm nenašel recept na domácího Makse Kašnikowskiho (230.), se kterým prohrál 4:6, 3:6.

Nouza s Riklem končí ve čtvrtfinále
Petr Nouza a Patrik Rikl se rozloučili s antukovým challengerem v italském Sassuolu ve čtvrtfinále. V tom čeští tenisté podlehli italsko-australské dvojici Marco Bortolotti, Matthew Christopher Romios 6:7(5), 6:4 a 9:11.

Ecotrans Ladies Open, Berlín (ženy, GER, 802 237 EUR, tráva)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (6.) – Anna Kalinská (24.) 5:5 skreč
KATEŘINA SINIAKOVÁ (30.) – Čchin-wen Čeng (CHN, 8.) 6:4, 6:4
LINDA NOSKOVÁ (28.) – Uns Džábirová (TUN, 10.) 7:6(5), 3:6, 4:6

Gauffová, Pegulaová (obě USA) – NOSKOVÁ, SINIAKOVÁ 4:6, 0:6

Rothesay Classic, Birmingham (ženy, GBR, 267 082 USD, tráva)
Diana Šnajderová (49.) – MARIE BOUZKOVÁ (37.) 7:6(5), 6:3
Harriet Dartová (GBR, 101.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (25.) 3:6, 4:6

Potapovová, Putincevová (KAZ) – BOUZKOVÁ, Sorribesová Tormová (ESP) 2:6, 2:6