Denní menu: Plíšková v Nottinghamu titul neslaví. Siniaková se kvalifikovala v Berlíně

Karolína Plíšková předváděla v Nottinghamu výborný tenis, dvě nedělní třísetové bitvy však nezvládla. Po postupu do finále byla nad její síly domácí Katie Boulterová. Postup do hlavní soutěže v Berlíně vybojovala Kateřina Siniaková, Sára Bejlek neudržela vedení a neuspěla. V Birminghamu pohasly naděje ve finále kvalifikace pro Lindu Fruhvirtovou i Terezu Martincovou. Barbora Palicová vybojovala titul na okruhu ITF.

Plíšková ve finále padla ve třech setech
Karolína Plíšková (50.) druhý třísetový duel v rámci jednoho dne v Nottinghamu nevyhrála. V souboji o titul prohrála turnajová šampionka z roku 2016 s domácí Katie Boulterovou (30.). I v pátém vzájemném duelu rozhodovalo o vítězce třetí dějství. Plíšková urvala to první, nakonec ale po hodině a 53 minutách padla 6:4, 3:6 a 2:6.

Více se utkání věnujeme zde.

Plíšková zvládla další bitvu, zahraje si o titul
Karolína Plíšková (50.) vybojovala na turnaji WTA v anglickém Nottinghamu postup do finále! Česká tenistka zvládla další dramatickou třísetovou bitvu, když tentokrát přetlačila Francouzku Diane Parryovou (64.). Plíšková zvítězila po dvou hodinách a 25 minutách 6:7(9), 6:1, 6:4.

Ještě v neděli si zahraje o titul z travnatého turnaje, hrát bude s Katie Boulterovou.

Siniaková se kvalifikovala v Berlíně
Kateřina Siniaková (31.) předvedla na travnatém turnaji v Berlíně suverénní jízdu do hlavní soutěže. V nedělním finálovém kole uspěla pětkrát na returnu a porazila Ukrajinku Julii Starodubcevovou (134.) za 78 minut dvakrát 6:2.

Martincová se v Birminghamu nekvalifikovala
Česká tenistka Tereza Martincová (195.) postup do hlavní soutěže v Birminghamu nevybojovala. Nad její síly byla ve finále kvalifikace Japonka Mojuka Učidžimová (76.), se kterou prohrála po dvouhodinovém boji 7:5, 4:6, 4:6, když ve třetím setu neudržela vedení 4:1.

Fruhvirtová ve finále kvalifikace neuspěla
Linda Fruhvirtová (139.) nedokázala najít recept na Švýcarku Viktoriji Golubicovou (73.) a do turnaje v Birminghamu se nekvalifikovala. Česká tenistka vyhrála první set, ale v dalších dvou sadách tahala za kratší konec, kvůli čemuž za dvě hodiny a dvanáct minut prohrála 7:5, 2:6, 2:6.

Bejlek se do hlavní soutěže nekvalifikovala
Sára Bejlek (124.) si hlavní soutěž na turnaji v Berlíně nezahraje. Na travnaté akci v souboji s Rebekou Masárovou (103.) sice ve třetím setu stáhla ztrátu dvou brejků a vynutila si rozhodující tiebreak, ale v něm prohrála 3:7. Zápas, který se protáhl na dvě hodiny a 37 minut, nakonec česká hráčka ztratila po setech 7:6(4), 4:6, 6:7(3).

Palicová vyhrála druhý turnaj v řadě
Barbora Palicová (285.) těží maximum ze své aktuální formy. Poté, co před dvěma týdny ukončila takřka dvouleté čekání na titul ve slovinském Otočci, tak se jí povedlo ukořistit trofej i tento týden v polském Gdaňsku. Ve finále proti Švédce Kajse Rinaldové Perssonové (377.) byla lepší hráčkou, získala první set a za stavu 6:2, 1:0 jí soupeřka skrečovala.

Kellovský ztratil vedení, titul nezískal
Dominik Kellovský měl zápas s Uruguaycem Francem Roncadellim na turnaji v Nyíregyháze skvěle rozehraný. Ve třetím setu se prodral do vedení 5:3 a měl zisk titulu na dosah. Roncadelli se ovšem nevzdal, povedlo se mu skóre otočit a nakonec po třech hodinách boje zvítězil 6:2, 1:6, 7:5.

Rothesay Open, Nottingham (ženy, GBR, 267 082 USD, tráva)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (50.) – Katie Boulterová (GBR, 30.) 6:4, 3:6, 2:6

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (50.) – Diane Parryová (FRA, 64.) 6:7(9), 6:1, 6:4

Ecotrans Ladies Open, Berlín (ženy, GER, 802 237 EUR, tráva)
SÁRA BEJLEK (124.) – Rebeka Masárová (ESP, 103.) 7:6(4), 4:6, 6:7(3)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (31.) – Julia Starodubcevová (UKR, 134.) 6:2, 6:2