Denní menu: Knutsonová vybojovala na ITF postup do finále! Odstartovaly kvalifikace na WTA

Sobotní program okořenila juniorská finále na grandslamovém Roland Garros. Tereza Valentová vybojovala v Paříži tituly z dvouhry i čtyřhry a získala double! Na okruhu WTA se rozehrály kvalifikace travnatých turnajů v Nizozemsku a Velké Británii. Postup vybojovaly obě české tenistky Tereza Martincová a Linda Fruhvirtová. Gabriela Knutsonová na okruhu ITF prošla do svého prvního finále od loňského listopadu.

Martincová zvládla vstup do kvalifikace v Nizozemsku
Tereza Martincová (189.) uspěla v úvodním kole kvalifikace travnatého turnaje WTA v nizozemském Hertogenboschi. Postup do finálového kola vybojovala nad Srbkou Natalijí Stevanovičovou (182.), kterou porazila 6:2, 6:4.

L. Fruhvirtová uspěla v úvodním kole kvalifikace
Linda Fruhvirtová (144.) vstoupila v sobotu do kvalifikace travnatého turnaje WTA v Nottinghamu z pozice nasazené jedničky a i přes velké komplikace nakonec vybojovala postup do finálového kola. Po takřka dvou hodinách udolala srdnatě bojující Britku Amelii Rajeckou (788.) po setech 6:1, 4:6, 7:5.

Knutsonová vybojovala postup do finále
Gabriela Knutsonová (215.) na turnaji ITF v portugalském Montemoru vybojovala postup do prvního finále od loňského listopadu. Česká tenistka si v dopoledním utkání poradila se Švédkou Jacqueline Cabaj Awadovou (477.), kterou deklasovala za pouhých 61 minut po setech 6:2, 6:0!

Viďmanová postoupila v Santo Domingu do finále
Česká tenistka Darja Viďmanová (-) vybojovala na turnaji v Santo Domingu postup do finále dvouhry. Napřed v sobotním čtvrtfinále porazila za necelé dvě hodiny Indku Riya Bhatiaovou (983.) 6:3, 6:2 a večer pak nastoupila také do semifinále. V něm porazila domácí  Anu Carmen Zamburekovou (-) 7:6(3), 6:2.

Vocel s Paulem vyhráli v Sarajevu
Titulovou radost prožili na pětadvacítce v bosenském Sarajevu Matěj Vocel a Švýcar Jakub Paul. V sobotním finále se jim povedlo za pouhých 65 minut porazit Novozélanďana Finna Reynoldse a Australana Adama Taylora po setech 6:0, 6:4.

Mandelíková uspěla ve finále ve Focsani
Kateřina Mandelíková a Rumunka Briana Szabóvá vyhrály čtyřhru na turnaji ITF v rumunském Focsani. Na tamní antukové patnáctce porazily ve finále Victorii Bosiovou a Patriciu Mariu Tigovou za 88 minut po setech 7:6(3), 6:0.

Hindová vyhrála titul v Banja Luce
Denisa Hindová a Italka Vittoria Modestiová se staly šampionkami turnaje ITF v bosenské Banja Luce. V sobotním finále čtyřhry porazily za 87 minut Marii Mettrauxovou a Dogu Turkmenovou 6:2, 3:6, 10:7.

Pátý s Orlovem slaví titul
Daniel Pátý a Ukrajinec Vladyslav Orlov získali na turnaji ITF v polském Grodzisku Mazowieckim turnajovou trofej ze čtyřhry! V sobotním finále porazili za 72 minut domácí pár Adama Bajurka a Pawla Juszczaka po setech 6:0, 7:6(1).

Češky v Banja Luce do finále nepostoupily
Turnaj ITF v Banja Luce měl v sobotu na programu semifinálové zápasy ve dvouhře, do kterých nastoupily i Denise Hrdinková (781.) a Amélie Šmejkalová (859.). Českým hráčkám se ale v boji o postup do finále nedařilo. Hrdinková podlehla Živě Falknerové (483.) 4:6, 1:6 a Šmejkalová padla dvakrát 3:6 s Lunou Vujovičovou (967.).