Stále neporažená! Sisková slaví třetí titul v řadě, během turnaje ztratila jen 14 gemů

- Jan Vojkůvka

Suverénní vítězství ve finále turnaje ITF v egyptském Šarm aš-Šajchu vybojovala Anna Sisková. Česká tenistka deklasovala Elenu-Teodoru Cadarovou z Rumunska za pouhých 57 minut 6:0, 6:3 a vyhrála v této sezoně i svůj třetí singlový turnaj, ke kterému nastoupila.

Naprosto dominantní výkon předvedla tento týden v Šarm aš-Šajchu Anna Sisková! Třiadvacetiletá Češka uštědřila pět výprasků, za celý turnaj ztratila jen 14 gemů a ukořistila svůj třetí singlový titul na třetím singlovém turnaji, na němž se představila. Vylepšila tím svou bilanci už na 15-0!

V průběhu turnaje Sisková nadělila soupeřkám dva kanáry. První udělila Rumunce Serbanové v osmifinále, ten druhý pak ve finále další Rumunce Cadarové. Právě před finálovým duelem se Sisková skvěle naladila, když v semifinále rozdrtila dvakrát 6:1 Isabellu Šinikovovou, což není žádné ořezávátko – jedná se o bývalou 133. hráčku světa.

Do finále vstupovala Sisková v roli superfavoritky. Čelila totiž až 819. hráčce žebříčku. Cadarová pak zejména v prvním setu vůbec nestíhala a bylo to jen o tom, co jí Sisková dovolí. A moc toho nebylo, za 23 minut ji totiž obdarovala kanárem.

Možná o to větším překvapením bylo, když Cadarová hned v prvním gemu druhé sady prorazila Siskové podání a ujala se vedení. Bylo to ale pouze jedno malé zablýskání. Česká tenistka totiž posléze dvakrát čistou hrou prolomila servis Rumunky, dostala se do vedení 4:1 a zápas si následně poklidně dopodávala.

Jelikož Sisková v podstatě tento týden obhajovala loňský titul z Šarm aš-Šajchu, neprojeví se její nedělní triumf posunem ve světovém rankingu. Zabránila ale bodovým ztrátám a dál bude figurovat v šesté světové stovce, kam se už dokázala posunout.

Dál pak pokračuje ve své kampani za oživením singlové kariéry. Výborná deblistka kvůli tomu v podstatě přerušila kariéru ve čtyřhře a pevně věří, že v dalších týdnech a měsících dokáže na menších turnajích vybojovat další úspěchy, díky nimž si vylepší žebříček natolik, že bude moci začít kombinovat na větších turnajích obě disciplíny.