Sportovec roku: Wimbledonská šampionka Krejčíková stříbrná, v desítce i Siniaková s Macháčem
Barbora Krejčíková obsadila už celkově potřetí v kariéře druhé místo v anketě Sportovec roku. Větší přízně se u 230 hlasujících žurnalistů letos těšil pouze kajakář Josef Dostál, zlatý medailista z olympiády v Paříži. V nejlepší desítce se umístili také Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč. Výsledky 66. ročníku byly oznámeny během čtvrtečního galavečera, jenž byl přímým přenosem vysílán na prvním kanálu České televize.
Před rokem anketu ovládla jiná wimbledonská vítězka Markéta Vondroušová. Letos stačil triumf v All England Clubu „pouze“ na pomyslné stříbro. Dvojnásobná grandslamová šampionka ve dvouhře zápolila během sezony se zdravotními problémy. Díky senzačnímu triumfu na londýnské trávě si Barbora Krejčíková nakonec zahrála i listopadový Turnaj mistryň. V saúdskoarabském Rijádu postoupila ze skupiny do semifinále.
Na čtvrté pozici se umístila Kateřina Siniaková. Deblová světová jednička letos získala v ženské párové disciplíně pět titulů, z toho dva grandslamové na Roland Garros a Wimbledonu. Pokaždé navíc startovala po boku jiné spoluhráčky.
Zastoupení v elitní desítce ankety měl i mužský tenis. Tomáš Macháč si za svůj letošní progres a posun na pozici domácí jedničky vysloužil sedmé místo. Na antuce v Ženevě skolil grandslamového rekordmana Djokoviče a zahrál si premiérové finále na okruhu ATP. Spolu s Kateřinou Siniakovou vyhrál zlato ze smíšené čtyřhry na pařížské olympiádě.
Sportovec roku 2024
1. Josef Dostál (rychlostní kanoistika) 1316
2. Barbora Krejčíková 1266
3. Martin Fuksa (rychlostní kanoistika) 1263
4. Kateřina Siniaková 1092
5. David Pastrňák (hokej) 842
6. Lukáš Dostál (hokej) 764
7. Tomáš Macháč 764
8. Roman Červenka (hokej) 683
9. Nikola Ogrodníková (atletika) 598
10. Jakub Vadlejch (atletika) 570
---
20. Karolína Muchová 109
26. Jiří Lehečka 53
29. Karolína Plíšková 40
Kompletní pořadí naleznete na webu ankety.