Češi zahájili Davis Cup prohrou. Vrbenský ve Štětíně zaskočil soupeře z Top 100

Čeští reprezentanti vstoupili ve Valencii do skupinové fáze Davisova poháru soubojem s domácím Španělskem, se kterým prohráli. Michael Vrbenský vybojoval svůj první skalp hráče Top 100, v polském Štětíně porazil Jaumeho Munara. Na stejném turnaji nevyužil Hynek Bartoň vedení 1:0 na sety a končí. Marek Gengel v Las Vegas prohrál ve dvou setech s Jordáncem Šelbajhem. Andrew Paulson ve Štětíně po prohraném prvním setu skrečoval.

Vrbenský zaskočil favorita
O obrovské překvapení se postaral v prvním kole štětínského challengeru Michael Vrbenský (285.). Český náhradník si v něm vyšlápl na nasazenou trojku a čerstvého finalistu z Janova Jaumeho Munara (74.). Rodák z Nymburku porazil favorizovaného Španěla po senzačním výkonu 6:3 a 6:4 a naprosto zaslouženě postoupil do osmifinále. Vrbenský se nenechal rozhodit ani dlouhou pětihodinovou dešťovou pauzou, která přišla na řadu za stavu 5:3 a 30:30 ve druhém setu.

Gengel končí v osmifinále
Marek Gengel (437.) dohrál na challengeru v americkém Las Vegas v osmifinále. Pátému nasazenému Abdulláhu Šelbajhovi (204.) z Jordánska podlehl za 80 minut 3:6 a 4:6. O výsledku prvního setu rozhodl jediný brejk z osmého gemu. Ve druhém dějství ztratil rodák z Rakovníka servis v páté hře. Žádný ze svých čtyř brejkbolů na příjmu nevyužil.

Bartoň ve Štětíně končí
Český kvalifikant Hynek Bartoň (486.) na challengeru v polském Štětíně neuspěl proti britskému favoritovi Janovi Choinskimu (176.). S vítězem challengeru v Tullnu prohrál za 105 minut po setech 6:4, 0:6, 4:6.

Paulson pobyl na kurtu jen set
Andrew Paulson (345.) se na challengeru ve Štětíně prodral skrze kvalifikaci, hlavní soutěž pro něj ale skončila po jednom odehraném setu. Ten prohrál s německým lucky loserem Sebastianem Fanselowem (331.) 3:6. Následně se rozhodl utkání z blíže nespecifikovaných důvodů skrečovat.

Kubáňová s Laboutkovou v Lublani postupují
Deblistky Karolína Kubáňová s Anetou Laboutkovou vstoupily do podniku WTA 125 ve slovinské Lublani vítězně. Domácí dvojici Živa Falknerová, Pia Lovričová porazily po obratu 2:6, 6:2 a 10:4.

Úspěšně do turnaje vstoupila také Anastasia Detiuc po boku Francouzky Cascinové. Do čtvrtfinále se probojovaly také Jesika Malečková a Miriam Škoch.