Muchová proklouzla do semifinále US Open, Siniaková končí. Svrčina v Číně pokračuje

Karolína Muchová je na US Open po roce znovu v semifinále. Ve středečním souboji si poradila s Brazilkou Haddadovou Maiaovou, kterou přehrála výsledkem 6:1, 6:4. Kateřina Siniaková nezvládla tamtéž po boku Američanky Townsendové semifinále čtyřhry. Dalibor Svrčina je v Číně po týdnu v dalším čtvrtfinále. Nasazeného Jihokorejce Honga porazil 7:5 a 6:3. Do stejné fáze pronikl na antukovém challengeru v rakouském Tullnu i Andrew Paulson, naopak Martin Krumich tam nestačil na nasazenou dvojku. Matěj Vocel zvládl úvodní kolo čtyřhry v tureckém Istanbulu.

Svrčina je po týdnu v dalším čtvrtfinále
Dalibor Svrčina (312.) postoupil po týdnu v Číně do dalšího čtvrtfinále. V Šanghaji přehrál favorizovaného Jihokorejce Song-čchana Honga (152.) za dvě hodiny poměrem 7:5 a 6:3.

V prvním setu měl český tenista dvakrát výhodu brejku, ani jednou ji ale nepotvrdil. Nakonec uzavřel sadu na příjmu ve dvanáctém gemu brejkem, na který už nemohl Hong reagovat. Ve druhém setu se dostal ostravský rodák rychle do náskoku 3:0. Turnajová pětka se dotáhla na rozdíl jednoho gemu, Svrčina si ale díky sérii brejků přeci jen udržel odstup a nakonec dokráčel pro výhru.

Příštím soupeřem vítěze dvou challengerů bude Japonec Šo Šimabukuro (239.). Zahraje si s ním o druhé letošní semifinále.

Paulson postoupil v Tullnu do čtvrtfinále
Andrew Paulson (378.) porazil na antukovém challengeru v rakouském Tullnu 6:1 a 7:5 Vitalije Sačka (394.) z Ukrajiny a zahraje si čtvrté letošní čtvrtfinále. Ve druhém setu se podařilo dvaadvacetiletému Čechovi otočit nepříznivé skóre 1:3. Příštím soupeřem Paulsona bude Rudolf Molleker (256.) z Německa.

Krumich na nasazenou dvojku nevyzrál
Antukový challenger v rakouském Tullnu skončil pro Martina Krumicha (314.) v osmifinále. Potrápil v něm švýcarského favorita Jeromeho Kyma (180.), s nímž prohrál až ve třech setech, a to za hodinu a 50 minut poměrem 4:6, 6:4 a 1:6.

Krumich se v sedmém gemu prvního setu zhostil prvního brejku, jenže následně prohrál čtyři gemy v řadě. Ve druhém dějství už dokázal brejk potvrdit a vynutil si rozhodující sadu. Kym se před ním nechal ošetřit a hned v prvním gemu musel na podání otáčet nepříznivý stav 15:40. Krumich pak při jedné z výměn soupeře napálil tvrdým bekhendem, což jako by Kyma vyburcovalo k přeřazení na vyšší rychlostní stupeň. Zápas následně dovedl v poklidu do vítězného konce.

Vocel si zahraje v Istanbulu čtvrtfinále
Matěj Vocel po boku Američana Martina Damma postoupil do čtvrtfinále challengeru v tureckém Istanbulu. V úvodním kole turnaje si poradili s domácím párem Cem Ilkel, S Mert Ozdemir, který porazili za hodinu a 35 minut po setech 7:6(6), 7:5

Grandslam

US Open, New York (USA, 75 000 000 USD, tvrdý povrch)

Osmifinále čtyřhry juniorek
Jauffretová, McNeilová (obě USA) – URBANOVÁ, Vergaraová Riveraová (CHI) 6:4, 6:3
PAŠTIKOVÁ, Stuseková (GER) – Frodinová, Glozmanová (obě USA) 6:4, 6:3
KREJČOVÁ, TICHÁČKOVÁ – Kotliarová (UKR), Stankiewiczová (POL) 6:4, 6:3

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.