Lehečka a Muchová padli v třísetových duelech. Kopřiva v Polsku postoupil do finále

Jiří Lehečka na betonové tisícovce v Cincinnati nevybojoval postup do čtvrtfinále, v nočním klání padl s Američanem Francesem Tiafoem. S domácí protivnicí hrála rovněž Karolína Muchová, která ale v utkání 2. kola s Jessicou Pegulaovou nevyužila vedení 1:0 na sety. Nejvýše nasazený účastník challengeru v polských Kozerkách Vít Kopřiva vybojoval postup do finále. Syřana Nawa porazil ve třech setech.

Lehečka padl v tříhodinové bitvě
Jiří Lehečka (35.) v dramatické tříhodinové bitvě s Francesem Tiafoem (27.) na turnaji Masters v Cincinnati neuspěl a jeho pouť americkým turnajem končí v osmifinále. Český tenista ve druhém setu odvrátil několik mečbolů a vynutil si rozhodující dějství, v němž ovšem tahal za kratší konec a nakonec padl 4:6, 7:6(10), 6:7(5).

Nosková se Šnajderovou prošly do semifinále
Linda Nosková a Diana Šnajderová zvládly čtvrtfinálový zápas čtyřhry na turnaji v Cincinnati a postoupily mezi čtyři nejlepší páry. Česko-ruská dvojice si poradila s italskými favoritkami a zlatými medailistkami z Paříže Sarou Erraniovou a Jasmine Paoliniovou po setech 3:6, 6:4, 10:7.

Siniaková s Townsendovou dohrály ve čtvrtfinále
První nasazené Kateřina Siniaková a Taylor Townsendová končí v americkém Cincinnati ve čtvrtfinále. V nočním utkání nestačily na Leylah Fernandezovou a Julii Putincevovou, se kterými prohrály 6:2, 1:6, 6:10.

Muchová nestačila na Pegulaovou
Karolína Muchová (35.) se ve druhém kole tisícovky v americkém Cincinnati srdnatě prala s favorizovanou světovou šestkou Jessicou Pegulaovou, ale nakonec ani vedení 1:0 na sety na vítězství nestačilo. Česká tenistka prohrála za 140 minut po setech 7:5, 4:6, 2:6 a turnaj pro ni končí.

Po prvním setu, v němž Muchová přišla o vedení 5:3, ale v koncovce byla lepší hráčkou, se Pegulaová herně výrazně zvedla. Dvakrát sice ve druhé sadě neudržela výhodu brejku, ale v desátém gemu na returnu dokázala prostřední dějství uzavřít.

Ve třetím setu se pak Pegulaová dostala do vedení ve druhém gemu, Muchovou už k žádnému brejkbolu nepustila a vítězství zvýraznila dalším brejkem v osmé hře.

Kopřiva vybojoval ve třech setech postup do finále
Vít Kopřiva (132.) potvrdil v polských Kozerkách pozici prvního nasazeného a vybojoval postup do finále! V utkání se Syřanem Hazemem Nawem (340.) dokázal zvítězit za dvě hodiny a 14 minut po setech 6:4, 3:6, 6:1.

Po zběsilém prvním setu, v němž bylo k vidění hned sedm brejků, se oba hráči na servisu výrazně zlepšili. Druhou sadu tak rozhodl jediný brejk Nawa ze čtvrtého gemu. Kopřiva pak ale měl skvostný vstup do rozhodujícího dějství, v němž dvakrát prorazil soupeři podání a dostal se do vedení 5:0. Utkání zakončil v sedmém gemu.

Ve finále si Kopřiva zahraje se Švýcarem Marcem-Andreou Hueslerem (205.), jenž plní roli nasazené šestky.

Štruplová vybojovala postup
Julie Štruplová (267.) si na turnaji ITF v německém Erwitte poradila s šestnáctiletou Němkou Sonjou Zhenikhovovou (-) a vybojovala postup do semifinále. Česká tenistka zvítězila nad domácím talentem za necelé dvě a půl hodiny 7:5, 6:4.

Palicová je v Srbsku v semifinále
Barbora Palicová (255.) postoupila na turnaji ITF v srbském městě Kuršumlijska Banja do šestého sezonního semifinále. Dvacetiletá Češka v pátek porazila 6:0 a 7:6(5) o rok starší Sapfo Sakellaridiovou (307.) z Řecka. V tiebreaku druhého setu se nasazená trojka blýskla obratem z 3:5 na 7:5.

Nicod postoupil do semifinále
Dvacetiletý Jakub Nicod (325.) vybojoval na turnaji ITF v rakouském Ollersbachu postup do semifinále. V souboji se stejně starým Rakušanem Janem Kobierskim (1492.) vyhrál za dvě hodiny a dvacet minut po obratu 3:6, 6:2, 6:2.

Hindová favoritku nezaskočila
Turnaj ITF v polské Bydhošti skončil pro Denisu Hindovou (528.) ve čtvrtfinále. Dvaadvacetiletá Češka v něm podlehla za necelou hodinu a půl 3:6 a 2:6 Gabriele Ceové (468.) z Brazílie, nasazené sedmičce.

V Bydhošti dohrála i Kučmová
Po krajance Hindové nepostoupila v polské Bydhošti do semifinále ani Aneta Kučmová (338.). Čtyřiadvacetiletá Češka nezvládla pozici velké favoritky proti Francouzce Julii Belgraverové (601.), s níž prohrála 4:6 a 3:6.

Krumich prolétl do semifinále
Martin Krumich (316.) postoupil na podniku v polské Bílsko-Bělé do druhého letošního semifinále. V duelu s Oleksijem Krutychem (506.) ztratil nejvýše nasazený hráč turnaje pouhé tři gemy. Ukrajinského protivníka porazil za 65 minut hladce 6:0 a 6:3. Na podání prohrál Krumich za celé utkání jen sedm výměn.

Poljak uhrál ve čtvrtfinále tři gemy
David Poljak (914.) prohrál na podniku ITF ve slovinském Mariboru 1:6 a 2:6 s domácím Filipem Jeffem Planinšekem (1156.), a na turnaji tak bude pokračovat už jen ve čtyřhře.

Brunclík druhé semifinále v sezoně nevybojoval
Osmnáctiletý Petr Brunclík (995.) dohrál na turnaji ITF nejnižší kategorie v tuniském Monastiru ve čtvrtfinále. Nad jeho síly byl čtvrtý nejvýše nasazený Adria Soriano Barrera (546.) z Kolumbie, s nímž prohrál za rovnou hodinu a půl 3:6 a 2:6.

Jermář podlehl nadějnému juniorovi
Čtyřiadvacetiletý Jan Jermář (-) ve svém premiérovém letošním čtvrtfinále neuspěl. V polském městě Bílsko-Bělá byl nad jeho síly teprve šestnáctiletý Němec Diego Dedura-Palomero (942.). S juniorskou světovou sedmatřicítkou prohrál dvakrát 4:6.

Cincinnati Open (muži, USA, 6 795 555 USD, tvrdý povrch)
Frances Tiafoe (USA, 27.) – JIŘÍ LEHEČKA (35.) 6:4, 6:7(10), 7:6(5)

Cincinnati Open (ženy, USA, 3 211 715 USD, tvrdý povrch)
Jessica Pegulaová (USA, 6.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (35.) 5:7, 6:4, 6:2

Erraniová, Paoliniová (obě ITA) – NOSKOVÁ, Šnajderová 6:3, 4:6, 7:10
SINIAKOVÁ, Townsendová (USA) – Fernandezová (CAN), Putincevová (KAZ) 6:2, 1:6, 6:10

Kozerki Open, Grodzisk Mazowiecki (muži, POL, 74 825 USD, tvrdý povrch)
VÍT KOPŘIVA (132.) – Hazem Naw (SYR, 340.) 6:4, 3:6, 6:1

Internazionali di Tennis Citta di Todi (muži, ITA, 74 825 EUR, antuka)
H. BARTOŇ, M. Dodig (CRO) – Bergevi (SWE), Veldheer (NED) 6:7(7), 6:3, 12:14