Lehečka porazil Medveděva a prošel do osmifinále! Postupuje také Muchová

Jiřímu Lehečkovi se v Cincinnati povedlo vyřadit ve druhém kole Daniila Medveděva a vybojoval postup do osmifinále! Zápas prvního kola zvládla na americké tisícovce Karolína Muchová. Na velké akci před US Open naopak končí Tomáš Macháč, Marie Bouzková a Kateřina Siniaková.

Lehečka si vyšlápl na světovou pětku
Druhý zápas po návratu přinesl Jiřímu Lehečkovi (35.) jeden z nejcennějších skalpů kariéry! Ve druhém kole turnaje Masters v Cincinnati si český tenista vyšlápl na světovou pětku Daniila Medveděva, jehož porazil za 100 minut 7:6(2), 6:4, aniž by v utkání ztratil jediné podání. V osmifinále si Lehečka zahraje s Američanem Francesem Tiafoem.

Muchová zvládla v Cincinnati úvodní překážku
Karolína Muchová (35.) zahájila turnaj v americkém Cincinnati vítězstvím nad Dajanou Jastremskou (34.). Česká tenistka sice v prvním setu neudržela třikrát vedení o brejk a v tiebreaku pak čelila hned pěti setbolům, ale nakonec úvodní dějství strhla na svou stranu, ve druhém setu se pak blýskla šňůrou pěti her v řadě a zvítězila za necelé dvě hodiny 7:6(6), 6:2.

Bouzková padla ve třech setech
Marii Bouzkové (38.) se nedaří navázat na úspěšný turnaj ve Washingtonu. Po vyřazení v prvním kole v Torontu končí hned v úvodním zápase také v Cincinnati. Nad síly české tenistky byla polská kvalifikantka Magdalena Frechová (48.), se kterou prohrála za 136 minut 6:3, 4:6, 3:6.

V Cincinnati dohrál také Macháč
Českým zástupcům se na prestižním podniku v Cincinnati zatím nedaří. Dohrál také Tomáš Macháč (40.), jenž v úvodním kole nestačil na Maxe Purcella (68.), se kterým padl po sadách 4:6, 6:7(1). Macháč v úvodním setu prohrával 0:2, ztracené podání hned získal zpátky. Za stavu 4:5 však podruhé přišel o servis a tím i celý set. Ve druhém dějství nebyl k vidění jediný brejk, ve zkrácené hře si lépe vedl Purcell.

Siniaková ztratila dobře rozehraný zápas
Kateřina Siniaková (36.) se do druhého kola dvouhry prestižního turnaje v Cincinnati nepodívá. Čerstvá vítězka olympijského mixu ve středu podlehla favorizované Anně Kalinské (16.) po sadách 6:1, 2:6, 3:6. Siniaková zápas rozehrála výtečně, první set proti třinácté nasazené získala za pouhých 26 minut. Nezachytila ovšem začátek druhého dějství, brzy prohrávala 0:4, nakonec tuto sadu i ztratila. Ve třetím setu okamžitě stáhla manko brejku, o chvíli později ale prohrávala 1:3. Zbytek zápasu si už soupeřka pohlídala, pouť Češky v singlu tak na tomto turnaji končí.

Kopřiva je v Kozerkách ve čtvrtfinále
Vít Kopřiva (132.) zvládl na challengeru v polských Kozerkách další konfrontaci s domácím protivníkem. Kvalifikanta Filipa Peliwa (583.) porazil nejvýše nasazený účastník turnaje za necelou hodinu a půl 6:3 a 7:5. Rodák z Vancouveru, jenž do roku 2022 nastupoval k utkáním pod kanadskou vlajkou, získal ve třetím gemu první brejk, Kopřiva ale otočil z 1:2 na 5:2 a krátce poté sadu uzavřel. Ve druhém dějství prohrával český favorit už 3:5, srze tři odvrácené setboly se ale postupně blýskl obratem na konečných 7:5. Ve čtvrtfinále narazí Kopřiva na lepšího z dvojice Norbert Gombos (SVK) – Benoit Paire (FRA).

Cincinnati Open (muži, USA, 6 795 555 USD, tvrdý povrch)
2. kolo dvouhry
JIŘÍ LEHEČKA (35.) – Daniil Medveděv (5.) 7:6(2), 6:4

Max Purcell (AUS, 68.) – TOMÁŠ MACHÁČ (40.) 6:4, 7:6(1)

Cincinnati Open (ženy, USA, 3 211 715 USD, tvrdý povrch)
Anna Kalinská (16.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (36.) 1:6, 6:2, 6:3
KAROLÍNA MUCHOVÁ (35.) – Dajana Jastremská (UKR, 34.)  7:6(6), 6:2
MARIE BOUZKOVÁ (38.) – Magdalena Frechová (POL, 48.) 6:3, 4:6, 3:6

Danilinová (KAZ), Chromačevová – NOSKOVÁ, Šnajderová 6:7(5), 4:6

Challengery

Kozerki Open, Grodzisk Mazowiecki (muži, POL, 74 825 USD, tvrdý povrch)
VÍT KOPŘIVA (132.) – Filip Peliwo (POL, 583.) 6:3, 7:5

W75 Kuršumlijska Banja (ženy, SLO, 60 000 USD, antuka)
BARBORA PALICOVÁ (255.) – Sarah van Emstová (NED, 786.) 7:5, 2:6, 6:4

Ladies Open Amstetten Powered by Sportland NÖ (ženy, AUT, 60 000 USD, antuka)
Čtvrtfinále čtyřhry
MALEČKOVÁ, ŠKOCH – Ibragimovová, Tóthová (HUN) 6:3, 3:6, 10:2
Gasparovicová, Rothensteinerová (obě AUT) – DETIUC, Falkowská (POL) 1:6, 7:5, 5:10

W35 Bistrita (ženy, ROU, 25 000 USD, antuka)