Menšíka v Montréalu na kurt nepustil déšť

Jakub Menšík odehraje finálové kolo kvalifikace Masters v kanadském Montréalu až v úterý. Pondělní program v Kanadě narušil déšť. Dalibor Svrčina úspěšně vstoupil do challengeru v německém Bonnu, tamtéž se kvalifikoval Jakub Nicod. Další Češi a Češky zápolili v kvalifikacích podniků ITF.

Svrčina vstoupil do challengeru vítězstvím
Dalibor Svrčina (315.) úspěšně zahájil své účinkování na challengeru v německém Bonnu. Jednadvacetiletý Čech v úvodním kole porazil Francouze Tristana Lamasineho (301.) po sadách dvakrát 6:3. Český tenista v prvním setu vedl už 4:0, přišel o oba brejky. Za stavu 4:3 však potřetí uspěl na returnu, set dopodával do vítězného konce. Ve druhé sadě přidal další dva brejky, po hodině a půl slavil postup do osmifinále.

Nicod se kvalifikoval na challenger v Německu
Jakub Nicod (333.) se kvalifikoval do hlavní soutěže německého challengeru v Bonnu. Druhý nejvýše nasazený ve finále přehrál domácího Matse Rosenkranze (424.) po setech 4:6, 7:5, 6:3. Dvacetiletý Čech přitom prohrával už 4:6, 0:3, ve druhém setu čelil manku dvou brejků. Následně otočil na 5:3. Soupeř sice zabral, koncovka však patřila Nicodovi. V závěrečném setu mu stačil jeden úspěšný gem na returnu.

National Bank Open presented by Rogers, Montréal (muži, CAN, 6 795 555 USD, tvrdý povrch)