Paříž 2024: Stoprocentní Češi! Postupuje Krejčíková i tři deblové dvojice

Olympijské hry v Paříži toho během třetího soutěžního dne nabízí spoustu. Na antukových dvorcích se odehraje kompletní druhé kolo ženské dvouhry, v němž postup do osmifinále vybojovala Barbora Krejčíková, která Číňance Sin-jü Wang povolila jen pět gemů. V deblových soutěžích se českým párům velmi dařilo. Napřed skóre zápasu prvního kola otočily Karolína Muchová s Lindou Noskovou, načež se to samé podařilo Tomášovi Macháčovi a Adamovi Pavláskovi. Na závěr Macháč s Kateřinou Siniakovou vyřadili z mixu nasazené jedničky.

Macháč se Siniakovou porazili nasazené jedničky!
Ohromně cenný skalp vybojovali v úvodním kole smíšené čtyřhry Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková! Česká dvojice si totiž vyšlápla na nejvýše nasazený pár celého turnaje. Němce Alexandera Zvereva a Lauru Siegemundovou porazili za 78 minut po setech 6:4, 7:5 a stali se vůbec prvními čtvrtfinalisty.

České duo se opíralo po celý zápas zejména o výborný servis. V prvním setu Macháč se Siniakovou neprohráli ani jedno podání a rozhodli brejkem ve třetím gemu, kdy prolomili podání Siegemundové. Ve druhém setu pak prorazili podání Siegemundové hned dvakrát. Brejk ze třetího gemu sice neudrželi, ale v jedenácté hře opět udeřili a zápas následně Siniaková dopodávala.

Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková si ve čtvrtfinále smíšené čtyřhry zahrají proti Japoncům Nišikorimu a Šibaharaové.

Krejčíková prosvištěla do osmifinále
Barbora Krejčíková (10.) si po Saře Sorribesové Tormové, se kterou absolvovala v neděli dramatickou třísetovou bitvu, připsala na konto také jedno snadnější vítězství. Ve druhém kole olympijského turnaje porazila Sin-jü Wang (36.) za 84 minut po setech 6:3, 6:2 a prosvištěla do osmifinále!

Krejčíková v utkání řádila na returnu a čínské soupeřce prorazila hned šestkrát servis. V prvním setu se dostala do vedení 5:1, ale napoprvé nedopodávala. Wang se povedlo snížit brejkem v osmém gemu. Krejčíková ovšem žádné drama nepřipustila a hned v devátém gemu opět prorazila Číňance servis.

Na začátku druhé sady si obě hráčky jednou prorazily podání. Krejčíková pak od stavu 2:2 začala úřadovat a připsala si čtyři gemy v řadě. Zápas zakončila na returnu.

V dalším kole čeká na Barboru Krejčíkovou zkušená Ukrajinka Elina Svitolinová (31.).

Nadal na Djokoviče nestačil
Očekávané střetnutí ve druhém kole olympijských her mezi Novakem Djokovičem (2.) a Rafaelem Nadalem (161.) bylo sice pro diváky zážitkem, ale Španěl musel polknout hodně hořkou pachuť v ústech. Djokovič byl dlouho dominantní, dokonce vedl už 6:1 a 4:0. Pak se sice Nadalovi povedlo dvěma brejky srovnat na 4:4, ale koncovka už patřila favorizovanému Srbovi. Ten vyhrál za 104 minut 6:1, 6:4.

Macháč s Pavláskem zdolali nasazené pětky
Postup do osmifinále mužské čtyřhry vybojovali Tomáš Macháč a Adam Pavlásek! Čeští tenisté zvládli náročný zápas proti favorizovaným Britům Joeovi Salisburymu a Nealovi Skupskimu. Nasazené pětky porazili za hodinu a půl po obratu 4:6, 6:3, 10:8.

Rozhodující chvíle zápasu přišly v samém závěru supertiebreaku. Macháč s Pavláskem po ztrátě podání prohrávali 7:8 a Britové měli dva servisy. Českým hráčům se ale povedlo obě podání prorazit, načež využili hned první mečbol zápasu.

Muchová s Noskovou otočily zápas
Karolína Muchová a Linda Nosková vstoupily v pondělí do olympijské čtyřhry. V úvodním kole proti Jekateřině Alexandrovové a Jeleně Vesninové sice nezačaly ideálně, ale nakonec se jim povedlo skóre zápasu otočit. Po hodině a 46 minutách Češky zvítězily 2:6, 7:6(5), 10:6.

Zatímco v prvním setu české hráčky přišly dvakrát o podání, ve druhém dějství servírovaly výborně. Sada dospěla do tiebreaku, který vyhrály 7:5, a v rozhodujícím supertiebreaku byly od stavu 4:4 lepším párem.

V osmifinále na Muchovou s Noskovou čekají nasazené jedničky Coco Gauffová a Jessica Pegulaová.

Maria Lourdes Carleová (ARG, 85.) – Coco Gauffová (USA, 2.) 1:6, 1:6
Beatriz Haddad Maiová (BRA, 22.) – Anna Karolína Schmiedlová (SVK, 67.) 4:6, 4:6
Maria Sakkariová (GRE, 8.) – Jue Juan (CHN, 40.) 6:2, 6:1
Caroline Wozniacká (DEN, 70.) – Danielle Collinsová (USA, 9.) 3:6, 6:3, 3:6
Jessica Pegulaová (USA, 6.) – Elina Svitolinová (UKR, 31.) 6:4, 1:6, 3:6