LPO: Malečková jako jediná postoupila, další Češky v kvalifikaci končí

Letošní turnaj WTA Livesport Prague Open odstartoval v sobotu prvními kvalifikačními zápasy. Postup do finálového kola vybojovala pouze náhradnice Jesika Malečková, jež porazila ve dvou setech Italku Spiteriovou. Výborným výkonem se prezentovala teprve sedmnáctiletá Eliška Ticháčková, která ale nakonec padla v tiebreaku třetí sady s favorizovanou Kathinkou von Deichmannovou. Ve třech setech prohrála také Lucie Šafářová. Turnaj skončil rovněž pro Terezu Martincovou, Alenu Kovačkovou a Amélii Šmejkalovou.

Malečková jako jediná postoupila
Jesika Malečková (481.) se dostala do kvalifikace turnaje WTA v Praze až jako náhradnice a dokonale toho dokázala využít! Česká tenistka, která největší úspěchy sbírá ve čtyřhře, vybojovala postup do finálového kola přes Italku Dalilu Spiteriovou (314.), kterou porazila za necelé dvě hodiny 7:5, 6:2.

Malečková v utkání prorazila hned šestkrát servis své soupeřky a v prvním setu se jí povedlo nejen otočit skóre z 0:4, ale také odvrátit tři setboly Spiteriové. Ve finále kvalifikace se utká s Ukrajinkou Soboljevovou.

„Určitě mám radost, že jsem prošla prvním kolem. Myslím, že jsem zůstala trpělivá. Donutila jsem soupeřku, aby udělala jako první chybu. Měla jsem pomalejší začátek, nemohla jsem se do toho zápasu dostat. Hodně mi pomohlo, že jsem jí začala hrát přes bekhend,“ líčila Malečková, která se do pavouku kvalifikace dostala až v sobotu dopoledne na poslední chvíli.

„Jsem z Berouna, takže to sem mám kousek. Do poslední chvíle jsem čekala doma. Pak jsem se dozvěděla, že jsem se dostala, a tak jsem přijela na místo,“ usmívala se česká tenistka.

Šmejkalová na favoritku nestačila
Amélie Šmejkalová (789.) nastoupila do prvního kola kvalifikace proti nasazené trojce Katarině Zavacké (179.) a nedokázala na ni najít účinný recept. S favorizovanou Ukrajinkou prohrála za 83 minut po setech 1:6, 4:6.

Ticháčková potrápila favoritku, postup nevybojovala
Sedmnáctiletá Eliška Ticháčková se v úvodním kole kvalifikace pražského turnaje prezentovala výborným výkonem a byla velmi blízko postupu do finálového kola.

V souboji s Lichtenštejnkou Kathinkou von Deichmannovou (247.) dokázala strhnout první set v tiebreaku na svou stranu a v rozhodujícím dějství dokonce vedla s výhodou jednoho brejku. Zápas, který nabídl dohromady 18 brejků, však za dvě a půl hodiny nakonec prohrála 7:6(7), 2:6, 6:7(3).

„Zkušenost to byla neskutečná. Vůbec jsem nečekala, že bych mohla držet krok s takovou hráčkou. Myslela jsem si, že ženský tenis je o něco rychlejší, ale vlastně mi přišel podobný tomu juniorskému. Rozhodují hlavně zkušenosti, kterých zatím tolik nemám,“ okomentovala své působení na antukovém dvorci Eliška Ticháčková.

Martincová neuspěla v duelu s Perrinovou
Tereza Martincová (243.) nepotvrdila na Spartě roli favoritky a končí hned v prvním kole. Nad její síly byla Švýcarka Conny Perrinová (377.), se kterou prohrála 0:6, 5:7.

Šafářová po boji v kvalifikaci končí
Na divokou kartu startující Lucie Šafářová se na pražském turnaji WTA do finále kvalifikace neprobojovala. Česká tenistka sice vyhrála nad Ukrajinkou Anastasijí Soboljevovou (237.) první set a dostala se do vedení i v dalších dvou sadách, ale nakonec prohrála po dvou hodinách a sedmi minutách 6:4, 4:6, 3:6.

Šafářová bude na Livesport Prague Open startovat ještě ve čtyřhře po boku Bethanie Mattekové-Sandsové. Na česko-americký pár budou v prvním kole čekat nasazené dvojky Šuko Aojamaová a Ena Šibaharaová.

Kovačková na favoritku nestačila
Šestnáctiletá Alena Kovačková (964.) dostala do kvalifikace Livesport Prague Open divokou kartu, los k ní však příliš milostivý nebyl. V sobotu dopoledne se utkala s německou favoritkou Monou Barthelovou (202.), které podlehla za pouhých 51 minut po setech 3:6, 0:6.

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (-) – Anastasija Soboljevová (UKR, 237.) 6:4, 4:6, 3:6
Mona Barthelová (GER, 202.) – ALENA KOVAČKOVÁ (964.) 6:3, 6:0
Priscilla Honová (AUS, 209.) – Tara Würthová (CRO, 465.) 3:6, 5:7
Ena Šibaharaová (JPN, 261.) – Dejana Radanovičová (SRB, 254.) 0:6, 6:4, 7:6(7)
ELIŠKA TICHÁČKOVÁ (-) – Kathinka von Deichmannová (LIE, 247.) 7:6(7), 2:6, 6:7(3)
Ipek Ozová (TUR, 258.) – Alison Van Uytvancková (BEL, 252.) 4:6, 2:6
Louisa Chiricová (USA, 225.) – Camilla Rosatellová (ITA, 294.) 6:1, 6:3
Conny Perrinová (SUI, 377.) – TEREZA MARTINCOVÁ (243.) 6:0, 7:5
Žibek Kulambajevová (KAZ, 445.) – Reka-Luca Janiová (HUN, 551.) 6:3, 6:1
JESIKA MALEČKOVÁ (481.) – Dalila Spiteriová (ITA, 314.) 7:5, 6:2
Katarina Zavacká (UKR, 179.) – AMÉLIE ŠMEJKALOVÁ (789.) 6:1, 6:4
Stephanie Wagnerová (GER, 400.) – Oksana Selechmetěvová (255.) 2:6, 1:6