Nadal chtěl ukončit kariéru proti Borgovi. Ve Švédsku porazil jeho syna

Rafael Nadal (261.) úspěšně vstoupil do turnaje ve švédském Bastadu. Španělský tenista startující na divokou kartu v úvodním kole přehrál domácího Lea Borga (461.) po setech 6:3, 6:4. V zápase o druhé čtvrtfinále sezony se utká s pátým nasazeným Cameronem Norriem (42.). Legendární Nadal se na turnaj vrátil po 19 letech, v roce 2005 zde získal titul.

Když se Nadala před lety ptali, proti komu by chtěl ukončit kariéru, tak zvolil jméno Björna Borga. Slavného švédského tenistu, tatínka Lea. V polovině července došlo k symbolickému střetu Španěla a talentovaného mladíka.

Nadal do zápasu naskočil premiérově od vyřazení v prvním kole French Open, do Bastadu se vrátil po téměř dvou dekádách. Utkání měl podle předpokladů ve své moci.

Zkušenější tenista ve čtvrtém gemu vybojoval brejk, set bez problémů uhájil. Ve druhém dějství rychle vedl 2:0. Jelikož v celém utkání nenabídl soupeři brejkbol, za 86 minut hry postoupil do osmifinále.

O druhé letošní čtvrtfinále se střetne s Britem Norriem.

Nordea Open, Bastad (muži, SWE, 579 320 EUR, antuka)
Rafael Nadal (ESP, 261.) – Leo Borg (SWE, 461.) 6:3, 6:4