Denní menu: Viďmanová slaví premiérovou trofej ze singlu. Titul slaví i Knutsonová

Gabriela Knutsonová na padesátce v portugalském Corroios-Seixal vybojovala první turnajový titul od loňského října, porazila Mariam Bolkvadzeovou. Darja Viďmanová získala svou premiérovou singlovou trofej mezi profesionálkami, v Kuršumlijské Banje porazila svou deblovou parťačku Kamillu Bartoneovou. Anna Sisková ve finále kvalifikace v Budapešti nevyužila čtyři mečboly a do hlavní soutěže se nekvalifikovala. Martin Krumich v Bastadu skončil v úvodním kvalifikačním kole.

Sisková nevyužila čtyři mečboly
Čtyřikrát byla při vlastním podání Anna Sisková (417.) od hodně nečekaného postupu do hlavní soutěže turnaje WTA v Budapešti. V desátém gemu třetí sady však nevyužila ani jeden ze čtyř mečbolů, o servis přišla a zápas s Rumunkou Miriam Biancou Bulgaruovou (218.) nakonec prohrála za dvě hodiny a 43 minut po setech 4:6, 6:1, 6:7(3).

Knutsonová vybojovala první titul od loňského října
Gabriela Knutsonová (232.) se raduje ze zisku první trofeje od loňského října, kdy triumfovala v Portugalsku. V neděli se jí, znovu na portugalském turnaji v Corroios-Seixal, povedlo vyhrát souboj s Gruzínkou Mariam Bolkvadzeovou (277.), kterou porazila za 66 minut 6:1, 6:3.

Viďmanová zkompletovala double
Česká tenistka Darja Viďmanová (1087.) zkompletovala na turnaji ITF v srbské Kuršumlijské Banje double! Po sobotním triumfu ve čtyřhře dokázala jednadvacetiletá Češka vyhrát také nedělní finále dvouhry. Svůj premiérový singlový titul vybojovala v souboji se svou deblovou parťačkou Kamillou Bartoneovou (670.) z Lotyšska, kterou porazila 6:1, 7:6(5).

Krumich v Bastadu neuspěl
Martin Krumich (351.) dohrál v kvalifikaci turnaje ATP ve švédském Bastadu v prvním kole. Český tenista prohrál s Italem Andreou Pellegrinem (158.) 6:4, 5:7, 1:6.