Denní menu: Menšík padl s favoritem, Muchová a Siniaková z turnajů odstoupily

Jakub Menšík nenavázal na své výkony na travnatém turnaji na Mallorce, kde prohrál čtvrtfinále s Chilanem Alejandrem Tabilem. Kateřina Siniaková se rozhodla neobhajovat titul na trávě v Bad Homburgu a do čtvrtfinále s Donnou Vekičovou nenastoupila kvůli zranění kyčle. Karolína Muchová v Eastbourne ke čtvrtfinále proti Madison Keysové rovněž nenastoupila, trápilo ji pravé zápěstí. Vyvrcholila také wimbledonská kvalifikace, do hlavní soutěže postoupil Vít Kopřiva!

Muchová se odhlásila z Eastbourne
Karolína Muchová (35.) předčasně ukončila svůj první turnaj po návratu z dlouhodobého zranění. Česká tenistka měla ve čtvrtek nastoupit ke čtvrtfinále proti světové dvanáctce Madison Keysové, ale rozhodla se z důvodu horšího stavu pravého zápěstí, se kterým se léčila posledních deset měsíců, raději zápas neodehrát. Ve Wimbledonu by startovat měla.

Siniaková do čtvrtfinále nenastoupila
Kateřina Siniaková (27.) se rozhodla odstoupit z turnaje v Bad Homburgu a nebude bojovat o obhajobu titulu. Českou tenistku měl ve čtvrtek čekat čtvrtfinálový zápas proti Donně Vekičové (49.), proti které se ale na kurt nepostavila. Oficiálním důvodem je zranění kyčle.

Toto rozhodnutí znamená, že se propadne ve světovém žebříčku na 35. místo.

Menšík dohrál ve čtvrtfinále
Osmnáctiletý Jakub Menšík (85.) má za sebou poměrně povedenou generálku před Wimbledonem. Na Mallorce dokázal vyhrát dva zápasy a jeho pouť zastavil až ve čtvrtfinále favorizovaný Chilan Alejandro Tabilo (24.). Talentovaný český tenista neudržel ve druhém setu vedení 4:2 a prohrál dvakrát 4:6.

Postupem do čtvrtfinále by si měl zajistit posun do osmé světové desítky, záležet bude na výsledcích dalších tenistů.

Krumich v Rumunsku prošel do semifinále
Martin Krumich (347.) se na turnaji ITF v rumunském Satu Mare dostal do ráže. Ve čtvrtfinále si poradil s domácím Radu Mihaiem Papoem (573.) dvakrát 6:2 a po 85 minut trvajícím souboji postoupil mezi nejlepší čtyřku.

Grandslam

Wimbledon, Roehampton (GBR, 50 000 000 GBP, tráva)
VÍT KOPŘIVA (123.) – Richard Gasquet (FRA, 126.) 3:6, 6:3, 6:2, 6:4

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Bad Homburg Open powered by Solarwatt (ženy, GER, 922 573 USD, tráva)
Čtvrtfinále dvouhry
Donna Vekičová (CRO, 49.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (27.) bez boje

Rothesay International, Eastbourne (ženy, GBR, 922 573 USD, tráva)
Madison Keysová (USA, 12.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (35.) bez boje

Mallorca Championships presented by Waterdrop (muži, ESP, 1 005 340 EUR, tráva)
JAKUB MENŠÍK (85.) – Alejandro Tabilo (CHI, 24.) 4:6, 4:6

Challengery/WTA 125

Aspria Tennis Cup, Milán (muži, ITA, 74 825 EUR, antuka)
Čtvrtfinále čtyřhry
NOUZA, RIKL – Fancutt (AUS), Statham (NZL) 7:6(1), 7:6(4)

Macha Lake Open, Staré Splavy (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
Alexandra Kiicková (USA, 314.) – TEREZA VALENTOVÁ (335.) 2:6, 3:6
Isabella Šinikovová (BUL, 251.) – ANETA KUČMOVÁ (436.) 6:2, 0:6, 2:6

Chwaliňská (POL), DETIUC – Matoulaová (GRE), Okálová (SVK) 7:6(5), 7:6(7)
Strachovová (UKR), Tchang (CHN) – HINDOVÁ, VALENTOVÁ 0:6, 6:7(5)
Cavalleová-Reimersová (ESP), Perezová-Garciaová (COL) – KUBÁŇOVÁ, KUČMOVÁ 7:5, 6:4
KOVAČKOVÁ, SAMSON – Feng (CHN), Sakellaridiová (GRE) 2:6, 4:6

Curro Centre Court Series, Hillcrest (muži, RSA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Alec Beckley (RSA, 955.) – PATRIK OPLUŠTIL (1401.) 6:3, 6:4

M25 Klosters (muži, SUI, 25 000 USD, antuka)
DOMINIK REČEK (1193.) – Benjamin Lock (ZIM, 370.) 2:6, 4:6