Macha Lake Open: Valentová znovu neztratila set, Kučmová okořenila postup kanárem

Domácí turnaj ITF ve Starých Splavech má za sebou ve čtvrtek kompletní program osmifinále dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry. V singlu se radují z postupu obě české tenistky. Tereza Valentová pokračuje turnajem bez ztráty setu, porazila Američanku Alexandru Kiickovou. Aneta Kučmová našla recept na Bulharku Isabellu Šinikovovou, které dokonce nadělila kanára. Ve čtyřhře postup do semifinále vybojovaly tři Češky.

Domácí zástupkyně ve dvouhře se dostaly na kurt ve druhé rundě zápasů a prosluněný areál ve Starých Splavech jim přinesl ve čtvrtek radost. Obě totiž dokázaly vybojovat postup do čtvrtfinále.

Valentová byla favoritkou proti Američance Kiickové, což také na dvorci potvrdila. Za pouhých 61 minut svou soupeřku porazila 6:2, 6:3 a nenechala se rozhodit ani ztrátou vedení 2:0 ve druhém setu. Dohromady prorazila Američance podání pětkrát.

„Hladké vítězství to určitě nebylo. Pocit z výkonu mám lepší než včera, nebyl špatný. Z její strany to bylo nahoru dolů. Krátké zápasy mám ráda, samozřejmě musí být úspěšné. Pošetřím nějaké síly, budou se hodit do dalších utkání,“ řekla Valentová.

O skvělý obrat se postarala kvalifikantka Aneta Kučmová, která ve středu porazila v derby Julii Štruplovou a dnes měla před sebou bulharskou hráčku Isabellu Šinikovovou, která je v žebříčku o takřka 200 míst před českou tenistkou.

Přestože první set Kučmová prohrála poměrně hladce 2:6, v dalších dvou sadách byla jednoznačně lepší. Ve druhém dějství dokonce nadělila Šinikovové kanára a pod kontrolou měla i průběh rozhodujícího setu. Zápas vyhrála za necelou hodinu a půl 2:6, 6:0, 6:2.

„Byl to zvláštní zápas, jako ostatně vždycky s touto soupeřkou. První set jsem vůbec nechytla, soupeřka hitovala fakt dobře. Ve druhém setu jsem chytla začátek a ona se pak v podstatě porazila sama. Ve třetím setu jsem ji brejkla na 3:1, od té doby jsem vedla a ona už byla dole,“ hodnotila Kučmová.

Macha Lake Open, Staré Splavy (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
Anouk Koevermansová (NED, 311.) – Kathinka von Deichmannová (LIE, 239.) 6:4, 6:4
Jelena Pridankinová (267.) – Su Jeong Jang (KOR, 232.) 3:6, 4:6
Katrina Scottová (USA,410.) – Maja Chwaliňská (POL, 248.) 1:6, 6:3, 2:6
Alexandra Kiicková (USA, 314.) – TEREZA VALENTOVÁ (335.) 2:6, 3:6
Isabella Šinikovová (BUL, 251.) – ANETA KUČMOVÁ (436.) 6:2, 0:6, 2:6
Diana Marcinkevičová (LAT, 318.) – Kristina Dmitruková (727.) 6:3, 6:7(6), 4:6
Guiomar Maristanyová (ESP, 253.) – Stephanie Wagnerová (GER, 417.) 4:6, 6:2, 6:3
Victoria Jimenezová Kasintsevová (AND, 247.) – Lesley Pattinamaová Kerkhoveová (NED, 288.) 4:6, 6:1, 6:1

Chwaliňská (POL), DETIUC – Matoulaová (GRE), Okálová (SVK) 7:6(5), 7:6(7)
Strachovová (UKR), Tchang (CHN) – HINDOVÁ, VALENTOVÁ 0:6, 6:7(5)
Cavalleová-Reimersová (ESP), Perezová-Garciaová (COL) – KUBÁŇOVÁ, KUČMOVÁ 7:5, 6:4
KOVAČKOVÁ, SAMSON – Feng (CHN), Sakellaridiová (GRE) 2:6, 4:6