Macha Lake Open: Valentová ztratila jen jeden gem! V derby uspěla Kučmová

Na antukovém turnaji ITF ve Starých Splavech byla ve středu na programu zbylá utkání úvodního kola. Postup do osmifinále vybojovala Tereza Valentová, která deklasovala 6:1, 6:0 Ukrajinku Strachovovou. V českém derby dokázala Aneta Kučmová přehrát Julii Štruplovou. Ve dvouhře se představila také bývalá světová pětka a úspěšná reprezentantka Lucie Šafářová, která však padla ve třech setech s Američankou Scottovou.

Valentová prohrála jen jeden gem
Tereza Valentová (335.) prolétla na Macha Lake Open za pouhých 67 minut do osmifinále. V utkání s Valerijí Strachovovou (274.) byla dominantní a zvítězila 6:1, 6:0, když soupeřce prorazila všech šest podání. Strachovová svůj jediný gem v utkání vybojovala v páté hře první sady na returnu.

„Výsledek podle mě vůbec neodpovídá tomu, jak zápas probíhal. Soupeřka nehrála špatně, bylo tam pár gemů, kde jsme se fakt tahaly. Jsem ráda, že jsem utkání takhle zvládla,“ uvedla Valentová.

Kučmová zvládla derby
První kolo nabídlo rovněž jedno tuzemské derby. V souboji dvou českých tenistek byla úspěšnější kvalifikantka Aneta Kučmová (436.), která si poradila za 84 minut s Julií Štruplovou (279.). Duel nabídl celkem 13 úspěchů na returnu a Kučmová zvítězila 6:2, 6:4, když se dokázala ve druhém setu vypořádat se skóre 0:3 a náskokem dvou brejků soupeřky.

„První set byl z mé strany v pohodě, ve druhém jsem ale nezačala vůbec dobře, bylo to hned 0:3. Vzala jsem si medical time-out, ale ne kvůli taktice. Chytla jsem se a pak už jsem to zvládla spíš jen silou vůle než nějakým hezkým tenisem,“ hodnotila Kučmová.

Samson nestačila na von Deichmannovou
Těžký los pro úvodní kolo ve Starých Splavech vyfasovala šestnáctiletá Laura Samson (641.), která si zahrála s Lichtenštejnkou Kathinkou von Deichmannovou (239.). V zápase se sice ujala vedení 1:0 na sety, ale v dalších dvou sadách se soupeřka na returnu rozjela a otočila skóre ve svůj prospěch. Samson prohrála 6:4, 3:6, 2:6.

Neuspěly ani Kovačková a Šafářová
Alena Kovačková (986.) se marně snažila najít recept na favorizovanou Španělku Guiomar Maristanyovou (253.). Talentovaná česká tenistka prohrála ve dvou setech 6:7(5), 2:6.

Stejně tak končí turnaj pro Lucii Šafářovou, která odehrála první singlové utkání od loňského října. Američance Katrině Scottové (410.) sice dlouho vzdorovala, ale nakonec padla po dvou hodinách a devíti minutách 6:7(5), 6:3, 3:6.

„Po tolika letech je to těžké, ale celkem jsem se držela. Šel mi docela dobře servis a forhend. Samozřejmě jsem chtěla vyhrát, ale zase musím být realistická. Soupeřka hrála moc dobře, výborně servírovala. Ve třetím setu už mi trochu došla šťáva. Jsem unavená, ale žádné velké zranění nemám, takže dobrý,“ řekla Tenisovému světu Šafářová, jež absolvovala ve Starých Splavech i čtyřhru spolu se svou patnáctiletou neteří Annou Dvořáčkovou.

Jejím dalším turnajem bude červencové Livesport Prague Open, kde nastoupí do čtyřhry po boku své americké kamarádky Bethanie Mattekové-Sandsové. Na podzim si chce ještě na některé z menších akcí ITF vyzkoušet čtyřhru se svou druhou neteří, osmnáctiletou Emmou Dvořáčkovou.

Palicová končí opět v prvním kole
Po brzkém vypadnutí v Olomouci dohrála Barbora Palicová (262.) hned v úvodním kole rovněž na dalším domácím šedesátitisícovém podniku. Ani ve Starých Splavech nesplnila vítězka dvou nedávných turnajů ITF roli výrazné papírové favoritky. S o jedenáct let starší Dianou Marcinkevičovou (318.) z Lotyšska prohrála za hodinu a 50 minut 6:2, 2:6 a 2:6.

Macha Lake Open, Staré Splavy (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
BARBORA PALICOVÁ (262.) – Diana Marcinkevičová (LAT, 318.) 6:2, 2:6, 2:6
Lola Radivojevičová (SRB, 277.) – Anouk Koevermansová (NED, 311.) 7:6(4), 0:6, 4:6
TEREZA VALENTOVÁ (335.) – Valerija Strachovová (UKR, 274.) 6:1, 6:0
Lesley Pattinamaová Kerkhoveová (NED, 288.) – Jessie Aneyová (USA, 449.) 7:5, 6:3
Ariana Geerlingsová (ESP, 527.) – Stephanie Wagnerová (GER, 417.) 1:6 skreč
Berfu Cengizová (TUR, 250.) – Maja Chwaliňská (POL, 248.) 3:6, 6:3, 4:6
JULIE ŠTRUPLOVÁ (279.) – ANETA KUČMOVÁ (436.) 2:6, 4:6
Victoria Jimenezová Kasintsevová (AND, 247.) – Lia Karatančevová (BUL, 443.) 2:6, 6:3, 6:1

Matoulaová (GRE), Okálová (SVK) – MANDELÍKOVÁ, URBANOVÁ 6:4, 2:6, 10:3
Radivojevičová (SRB), Šinikovová (BUL) – Feng (CHN), Sakellaridiová (GRE) 3:6, 2:6