Denní menu: Siniaková vyřadila světovou sedmnáctku, v Berlíně postupuje i Vondroušová

Úřadující wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová absolvovala letošní travnatou premiéru v Berlíně. V úvodním kole nasazená pětka porazila španělskou kvalifikantku Rebeku Masárovou. Kvalifikací prošla v Německu rovněž Kateřina Siniaková, jež na svůj úspěch navázala i v hlavní soutěži, ve které porazila Američanku Emmu Navarrovou. Adam Pavlásek končí s Uruguaycem Beharem hned na úvod deblové soutěže v Halle, Barbora Krejčíková ve dvojici s Ruskou Šnajderovou končí v Birminghamu. Dominika Šalková na stopětadvacítce v italské Gaibě prohrála s indickou lucky loserkou Ankitou Rainaovou, která v soutěži nahradila domácí Lucrezii Stefaniniovou. Dalibor Svrčina na antukovém challengeru v polské Poznani svedl čtyřhodinovou bitvu s Timofejem Skatovem, kterého udolal v tiebreaku třetí sady. Hynek Bartoň prošel tamtéž úspěšně kvalifikací.

Siniaková navázala na kvalifikaci
Kateřina Siniaková (30.) navázala na úspěch z kvalifikace a vybojovala na turnaji WTA v Berlíně postup do osmifinále! V úvodním kole si poradila se světovou sedmnáctkou Emmou Navarrovou, kterou porazila za 80 minut 6:4, 6:3.

V prvním setu se česká hráčka dostala do vedení o dva brejky, načež sice na první pokus nedopodávala, ale v desáté hře už úvodní dějství zakončila. Druhý set rozhodl brejk Siniakové v pátém gemu. Navarrová se marně snažila získat ztracené podání zpět a navíc pak Siniaková zakončila zápas dalším brejkem v deváté hře.

Vondroušová otevřela travnatou část sezony výhrou
Markéta Vondroušová (6.) zvládla svůj vstup do pětistovky v německém Berlíně, kde otevírá travnatou část sezony. V souboji s Rebekou Masárovou (100.) sice neměla ideální vstup do zápasu a čelila velkému tlaku soupeřky, ale nakonec zvítězila za 78 minut hladce 6:4, 6:3, když ani jednou neprohrávala se ztrátou podání. V dalším kole ji čeká Anna Kalinská, která porazila Nao Hibinovou.

Svrčina po takřka čtyřech hodinách zdolal Skatova
Dalibor Svrčina (259.) má za sebou neskutečně dlouhou a dramatickou řež s Timofejem Skatovem (236.) v úvodním kole challengeru v Poznani. Zápas, který trval neskutečné tři hodiny a 52 minut, dokázal český tenista vyhrát 6:2, 6:7(3), 7:6(4). V utkání, které nabídlo hned 14 brejků, nečelil Svrčina ani jednou mečbolu a povedlo se mu nakonec být v klíčových okamžicích třetího setu úspěšnějším hráčem, přestože dvakrát neudržel výhodu brejku.

Šalková roli favoritky nepotvrdila
Dominika Šalková (146.) na travnatém turnaji WTA 125 v italské Gaibě končí hned v prvním kole. Nad její síly byla šťastná poražená z kvalifikace Ankita Rainaová (269.) z Indie, se kterou prohrála 5:7, 3:6. Od začátku do konce to byl souboj ranařek od základních čar, česká tenistka měla více příležitostí, ale proměnila jen dva z osmi brejkbolů oproti čtyřem z pěti její soupeřky.

Krejčíková se loučí v prvním kole čtyřhry
Barbora Krejčíková a Diana Šnajderová nedokázaly udržet vedení v úvodním kole čtyřhry v Birminghamu. S Anastasií Potapovovou a Julií Putincevovou prohrály 6:3, 1:6, 7:10.

Behar s Pavláskem končí v Halle
Německý turnaj v Halle skončil pro Adama Pavláska a Ariela Behara v úvodním kole. Česko-uruguayská dvojice neuspěla v souboji s Alexandrem Bublikem a Arthurem Filsem, kterým podlehla za 64 minut 4:6, 5:7.

Bartoň se kvalifikoval v Poznani
Hynek Bartoň (485.) prošel v polské Poznani kvalifikací a zahraje si hlavní soutěž antukového challengeru. Rozhodl o tom jeho pondělní obrat nad Korejcem Ji Sung Namem (663.), kterého porazil za dvě hodiny 5:7, 6:3 a 6:1.

Terra Wortmann Open 2024, Halle (muži, GER, 2 411 390 EUR, tráva)
Bublik (KAZ), Fils (FRA) – Behar (URU), PAVLÁSEK 6:4, 7:5

Ecotrans Ladies Open, Berlín (ženy, GER, 802 237 EUR, tráva)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (6.) – Rebeka Masárová (ESP, 100.) 6:4, 6:3
KATEŘINA SINIAKOVÁ (30.) – Emma Navarrová (USA, 17.) 6:4, 6:3