Denní menu: Lehečka vyřadil Lajoviče a je ve čtvrtfinále! Siniaková i Bouzková končí

Hlavním tématem dne byla znovu kvalifikace Australian Open, ve které zvítězilo hned pět Čechů. Mezi nimi také Sára Bejlek, která neztratila set ani ve svém druhém zápase, už je pouze jediné utkání od hlavní soutěže. Hrají se však i generálky na první grandslam sezony. Na turnaji ATP v Adelaide vybojoval čtvrtfinále dvouhry Jiří Lehečka, který ve třech sadách přelstil Dušana Lajoviče. Na stejném místě naopak vypadla Kateřina Siniaková, po výhře nad Karolínou Plíškovou přišla o vedení 1:0 na sety nad Anastasijí Pavljučenkovovou. Ve čtyřhře poté po boku Laury Siegemundové zvítězila Barbora Krejčíková. Marie Bouzková na turnaji kategorie WTA v Hobartu rovněž dohrála v osmifinále singlu.

Lehečka postoupil už do čtvrtfinále
Jiří Lehečka (32.) má za sebou také druhý úspěšný duel na podniku kategorie ATP v Adelaide, poprvé po čtyřech měsících tak zvítězil ve dvou zápasech v řadě. Sedmý nasazený v osmifinále našel recept na nebezpečného Dušana Lajoviče (52.), se kterým si poradil po setech 7:5, 4:6, 6:3.

Lehečka v prvním setu neudržel vedení 3:0, v koncovce si ale zvládl poradit lépe. Na začátku druhého dějství sice vymazal brejk soupeře, hned poté ale podruhé přišel o servis, což se mu v této sadě stalo osudným, za stavu 2:3 na returnu totiž nevyužil tři brejkboly v řadě. Ve třetím setu si servis pohlídal, v šestém gemu uspěl na returnu. Český mladík ve čtvrtfinále vyzve Nicolase Jarryho (18.).

Krejčíková ve čtyřhře znovu neztratila set
Barbora Krejčíková zatím úspěšně zvládá spolupráci s novou parťačkou Laurou Siegemundovou. Česká tenistka s německou spoluhráčkou na turnaji kategorie WTA v Adelaide vyhrály i druhý letošní zápas bez ztráty setu, ve čtvrtfinále přehrály duo Muhammadová, Schuursová po sadách 7:5, 6:1.

Nejvýše nasazené tenistky v prvním setu dvakrát doháněly manko brejku, vždy ale udeřily rebrejkem. V koncovce poté nezaváhaly. Ve druhém setu třikrát uspěly na returnu, můžou se tak těšit na semifinále.

Siniaková v Adelaide přišla o náskok
Kateřina Siniaková (49.) na turnaji kategorie WTA v Adelaide nenavázala na úvodní vítězství proti Karolíně Plíškové. Česká tenistka v osmifinále ztratila vedení s Anastasijí Pavljučenkovovou (59.), se kterou padla po sadách 6:2, 3:6, 2:6.

Siniaková po hladké výhře v první sadě ve druhém setu stáhla manko 0:3, v koncovce ale podruhé ztratila servis. Ve třetí sadě dvakrát přišla o podání, na returnu se naopak nedostala k jediné šanci.

Bouzková v Hobartu vypadla v osmifinále
Marie Bouzková (35.) se před Australian Open dočkala jedné výhry ve dvouhře. Pátá nasazená turnaje kategorie WTA v Hobartu nestačila v osmifinále na nevyzpytatelnou Julii Putincevovou (64.), se kterou prohrála po setech 4:6, 6:1, 3:6.

Bouzková v prvním setu nestáhla manko dvou brejků, ve druhém naopak podání neztratila. V závěrečné sadě sice dvakrát dokázala Kazašku hned rebrejknout, na úspěch soupeřky z osmé hry ovšem už reagovat nedokázala.

Kolodziejová začala letošní sezonu vítězně
Miriam Kolodziejová vstoupila do nové tenisové sezony vítězstvím. Česká deblistka a její spoluhráčka Irina Chromačevová v prvním kole čtyřhry turnaje WTA v Hobartu přehrály dvojici Mariaová, Rusová po sadách 3:6, 6:3, 10:5.

Kolodziejová se svojí parťačkou po ztrátě prvního setu ve druhém dějství získaly jeden brejk, v závěrečném supertiebreaku rychle vybojovaly minibrejk. O náskok už nepřišly. O semifinále se střetnou proti druhému nasazenému deblu Olmosová, Ch. Čan.

Grandslam

Australian Open, Melbourne (AUS, 86 500 000 AUD, tvrdý povrch)
2. kolo kvalifikace žen
Ankita Rainaová (IND, 233.) – SÁRA BEJLEK (132.) 1:6, 5:7

1. kolo kvalifikace mužů
Calvin Hemery (FRA, 189.) – VÍT KOPŘIVA (132.) 3:6, 3:6
DALIBOR SVRČINA (164.) – Omar Jasika (AUS, 342.) 3:6, 6:1, 2:6
JAKUB MENŠÍK (167.) – Brandon Nakashima (USA, 134.) 6:4, 7:6(4)

1. kolo kvalifikace žen
GABRIELA KNUTSONOVÁ (166.) – Anna-Lena Friedsamová (GER, 127.) 2:6, 6:1, 6:2
Ann Liová (USA, 167.) – TEREZA MARTINCOVÁ (156.) 6:7(4), 6:4, 6:4
DOMINIKA ŠALKOVÁ (220.) – Jana Fettová (CRO, 188.) 7:5, 3:6, 7:5

Turnaji se věnujeme v samostatném článku.

Adelaide International (ženy, AUS, 922 573 USD, tvrdý povrch)
Anastasija Pavljučenkovová (59.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (49.) 2:6, 6:3, 6:2

KREJČÍKOVÁ, Siegemundová (GER) – Muhammadová (USA), Schuursová (NED) 7:5, 6:1
L. Kičenoková (UKR), Ostapenková (LAT) – SINIAKOVÁ, Sasnovičová postup bez boje

Adelaide International (muži, AUS, 661 585 USD, tvrdý povrch)
JIŘÍ LEHEČKA (32.) – Dušan Lajovič (SRB, 52.) 7:5, 4:6, 6:3

Hobart International (ženy, AUS, 267 082 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (35.) – Julia Putincevová (KAZ, 64.) 4:6, 6:1, 3:6

Mariaová (GER), Rusová (NED) – KOLODZIEJOVÁ, Chromačevová (-) 6:3, 3:6, 5:10

Oeiras Indoor 2 (muži, POR, 74 825 EUR, hala – tvrdý povrch)
Faria, H. Rocha (oba POR) – JEBAVÝ, Oswald (AUT) 6:4, 1:6, 8:10

ITF Pro Circuit Presented by SAT (1), Nonthaburi (ženy, THA, 40 000 USD, tvrdý povrch)
Yeonwoo Ku (KOR, 559.) – ANNA SISKOVÁ (357.) 7:5, 7:6(5)

Jakupovičová (SLO), Marcinkevičová (LAT) – SISKOVÁ, Zajcevová 3:6, 6:2, 5:10

Lexus GB Pro-Series Loughborough (ženy, GBR, 25 000 USD, hala – tvrdý povrch)
Katarína Strešnáková (SVK, 536.) – BARBORA PALICOVÁ (352.) 7:6(5), 2:6, 4:6

Karunaratneová (HKG), Leonardová (FRA) – PALICOVÁ, Malyginová (EST) 7:5, 5:7, 1:10

Lexus GB Pro-Series Loughborough (muži, GBR, 25 000 USD, hala – tvrdý povrch)
Ben Jones (GBR, 958.) – JONÁŠ FOREJTEK (540.) 5:7, 6:7(2)

Antalya Series (ženy, TUR, 25 000 USD, antuka)