IBG Prague Open: Paulson opět neztratil set. Forejtek s Vrbenským trápili favority

Na pražských Spojích se tento týden koná mužský turnaj kategorie ATP Challenger 50, šampion tedy získá 50 bodů do žebříčku. Středeční program nabídl všechna osmifinále dvouhry a také zbylé zápasy prvního kola čtyřhry. Z českých singlistů se do čtvrtfinále probojoval Andrew Paulson. Na turnaji dohráli kvalifikanti Jakub Nicod a Michael Vrbenský, skončil také Jonáš Forejtek.

Paulson na Spojích prosvištěl do čtvrtfinále
Andrew Paulson (350.) zvládl bez ztráty setu i své druhé utkání na challengeru IBG Prague Open. Domácí tenista přehrál v osmifinále na pražských Spojích Francouze Mathyse Erharda (333.) po necelé hodině a půl dvakrát 6:3.

Utkání bylo bohaté na brejky: Čech uspěl na returnu šestkrát, jeho soupeř třikrát. Jednadvacetiletý Paulson, který předminulý týden triumfoval v polské Lodži, zvítězil už posedmé v řadě. V premiérovém čtvrtfinále na challengeru ho čeká nasazená osmička Valentin Vacherot (285.) z Monaka.

Forejtek sahal po obratu s pětkou turnaje
Cesta Jonáše Forejtka (776.) letošním challengerem na Spojích skončila v osmifinále dvouhry. Dvaadvacetiletý český tenista v utkání o čtvrtfinále padl s pátým nasazeným Joao Sousou (269.) po sadách 0:6, 6:4, 4:6.

Forejtek prohrával 0:6, 0:2, ve druhém setu posléze otočil na 4:2. I když o vedení přišel, v koncovce sady získal brejk a srovnal na 1:1 na sety. Domácí tenista v rozhodujícím dějství opětovně doháněl manko 0:2, znovu srovnal. Vyrovnanou bitvu rozhodl devátý gem, ve kterém Forejtek přišel o servis. V následující hře nevyužil dva brejkboly.

Kvalifikant Vrbenský skončil na raketě třetího nasazeného
Michael Vrbenský (376.) další vítězný zápas na challengeru IBG Prague Open nepřidá. Úspěšný kvalifikant v osmifinále dvouhry prohrál se třetím nasazeným Lucianem Darderim (194.) po sadách 4:6, 1:6.

Vrbenský v pátém gemu přišel o servis, za stavu 3:5 odvrátil stav 15:40 a celkově tři setboly, nakonec získal i celý gem. V další hře nevyužil brejkbol, tím pro něj set skončil. Ve druhé sadě rychle čelil stavu 0:4, v závěru zápasu pak ještě jednou prohrál servis.

Nicod favorita nepřekvapil
Jakub Nicod (907.) dohrál na challengeru na pražských Spojích v osmifinále, kde podlehl francouzskému favoritovi Gabrielovi Debruovi (355.) po hodině a půl 5:7 a 1:6. Český kvalifikant ještě v první sadě dohnal manko 1:4, od koncovky setu už ale na dvorci dominoval francouzský tenista.

IBG Prague Open by Moneta Money Bank (muži, CZE, 36 000 EUR, antuka)
ANDREW PAULSON (350.) – Mathys Erhard (FRA, 333.) 6:3, 6:3
Maxime Chazal (FRA, 359.) – Rudolf Molleker (GER, 263.) 2:6, 2:6
Valentin Vacherot (MON, 285.) – Facundo Mena (ARG, 484.) 6:2, 6:4
Gabriel Debru (FRA, 355.) – JAKUB NICOD (907.) 7:5, 6:1
Federico Agustin Gómez (ARG, 425.) – Lorenzo Giustino (ITA, 300.) 6:3, 6:3
Toby Kodat (USA, 334.) – Henri Laaksonen (SUI, 336.) 6:3, 6:3
Luciano Darderi (ITA, 194.) – MICHAEL VRBENSKÝ (376.) 6:4, 6:1
JONÁŠ FOREJTEK (776.) – Joao Sousa (POR, 269.) 0:6, 6:4, 4:6